Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ALLE FARBEN & ILIRA - Fading
Playlist
ALLE FARBEN & ILIRA
Fading
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Noc

XINDL X sundavá "Růžový brejle"

Xindl X se s poslední písní Růžový brejle loučí se svou best-ofkou Anděl v blbým věku. Ke své novince zároveň vydává i videoklip, jenž měl přichystaný od jara, ale kvůli celosvětové situaci ho odložil a jak říká,  „nyní je načase, aby se mluvilo i o jiných důležitých tématech. Jako o těch, o nichž zpívám v písni, “ a upozorňuje na fakt, že máme jen jednu planetu a měli bychom se k ní podle toho chovat. O produkci písně se postaral Dalibor Cidlinský Jr., se kterým Xindl X připravuje novou desku Terapie. Nové album se bude křtít na největším koncertě Ondřejovy kariéry, 30. ledna 2021 v O2 Areně, kam fanoušky svérázný autor a zpěvák Xindl X srdečně zve.

Na první pohled veselý, letní a barevný videoklip se satirickým a pro Xindla X charakteristickým stylem humoru, ve výsledku získává spíš temné barvy a atmosféru hodnou zamyšlení.

Korona zhatila spoustu plánů všem na této planetě. „Teď už snad to nejhorší ohledně korony máme za sebou, “ konstatuje Xindl a písní připomíná světu témata, o nichž by se mělo začít mluvit nebo alespoň přemýšlet. „A pokud máme dojem, že situace není tak vážná, měli bychom si sundat ty růžové brýle, “ podotýká zpěvák.

Videoklip natočil jako tradičně Ondřej Pfeiffer, který už nyní připravuje animované projekce k písním speciálně pro koncert v O2 Areně.

Po vyprodaném Fóru Karlín chystá Xindl X největší koncert své kariéry. Kromě hudební slibuje i velkolepou a rozmanitou vizuální show, kde se fanoušci mohou těšit na písničky s kytarou, vystoupení s kapelou, tanečnicemi nebo šedesátičlenným pěveckým sborem. Bohatý bude samotný koncert i na hosty, jakými budou například písničkář Pokáč, frontman kapely Mňága a Žďorp Petr Fiala, zpěvačky Tereza Mašková a Mirka Miškechová nebo Maranatha Gospel Choir a spousta dalších, které bude umělec postupně odtajňovat.