Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
SOUL ASYLUM - Runaway Train
Playlist
SOUL ASYLUM
Runaway Train
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Noc

STOUNI pohrozili Trumpovi soudem!

Legendární Rolling Stones o víkendu varovali amerického prezidenta Donalda Trumpa, že proti němu podniknou právní kroky, pokud bude nadále využívat jejich písně na svých volebních mítincích. Kapela se v této věci dostala do sporu s Trumpem již při minulé kampani v roce 2016.

A stále je to stejná písnička! V kampani amerického prezidenta použili při mítinku ve městě Tulsa z minulého týdne klasiku "You Can't Always Get What You Want" z roku 1969. Když stejná píseň zazněla na Trumpově shromáždění před čtyřmi lety, napsala kapela na twitteru "Rolling Stones nepodporují Donalda Trumpa".

Zástupci legendární formace v sobotu napsali, že budou muset podniknout další kroky proti tomu, aby Trump na svých mítincích nahrávku používal, protože předchozí výzvy jeho tým zjevně ignoroval. Hraním písně totiž prezidentova kampaň údajně porušuje autorská práva. Trumpovi lidé sice reagují, že mají možnost si vybírat z hudební knihovny, kde je více než 15 milionů písniček pro podobné účely, nicméně písně Stounů jsou z téhle kategorie již od minulé kampaně vyloučeny. Proto teď Trumpovi hrozí soudním řízením, pokud by píseň v budoucnu chtěl opět využít.

Aby toho nebylo málo, Trump na mítinku v Tulse nechal zahrát rovněž píseň "I Won't Back Down" od již zesnulého zpěváka Toma Pettyho, proti čemuž se pro změnu ohradila jeho rodina. Pettyho blízcí v příspěvku na twitteru napsali, že by zpěvák "nikdy nechtěl, aby byla jedna z jeho písní použita v nenávistné kampani", a že "Trump neměl žádné svolení k použití skladby při propagování kampaně, která za sebou nechává příliš mnoho Američanů a zdravý rozum".