Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
JELEN - Touha a pláč
Playlist
JELEN
Touha a pláč
Právě vysílá:
Kuba Ohnutek
Víkend

MIRAI se vytasili s další peckou!

Skupina Mirai vydává z pestrého alba Arigato další hit! Tentokrát se dostalo na emotivní skladbu I přes to všechno, která vznikla ve spolupráci frontmana Miraie Navrátila s muzikantem Davidem Stypkou a producentem Ondřejem Fiedlerem. „Cítili jsme, že potřebujeme ještě jeden kousek, aby ta albová mozaika byla komplet, “ říká Mirai.

O písni si původně nikdo nemyslel, že by se měla stát singlem. Reakce fanoušků a narůstající počet zhlédnutí (ne)videa na YouTube však kapelu přesvědčil o opaku. „Nemyslel jsem si, že by to měl být hit nebo singl, ale teď mám z reakcí lidí pocit, že je to téměř nevyhnutelné. Automaticky vygenerovaný obrázek na YouTube s audiem bez videa má už teď 1,5 milionu zhlédnutí. Vlastně jsme klip dotočili i kvůli tomu masivně pozitivnímu feedbacku. Jsem dost napjatý, co se vlastně stane, “ směje se Mirai Navrátil. 

Spolupráce s režisérem a kameramanem Ondřejem Kudynem je pro kapelu Mirai v posledních dvou letech tradiční. Za námětem videoklipu stojí pak další Ondřej – Brejška ze skupiny Poetika. „Říkám: Ondro, potřebuju námět na lidi, kterým je spolu dobře, ale kvůli tomu, že každej má svůj svět, tak spolu nemůžou bejt. No a vzniklo tohle, “ komentuje vznik klipu Ondřej Kudyn. 

 

Natáčení videoklipu probíhalo koncem léta v okolí Prahy a v klubu Varšava. Do role ústřední dvojce režisér obsadil mladé herce Michala Bednáře a Andreu Bereckovou. „Michal je můj kamarád a zároveň oblíbenej herec. Čekal jsem, až ho budu moci obsadit, a když jsme měli tenhle námět, věděl jsem, že je on ta správná volba.  Andrejku jsme castovali a sedla nám do role úplně perfektně. Dokončuje studium DAMU alterny a má angažmá v Ústí nad Labem, “ přibližuje Ondřej Kudyn.   

Kapela Mirai rovněž oznámila přesun svého původně podzimního turné na jaro 2021. „Máte naše čestné chlapské, že až koncerty proběhnou, a dřív nebo později se to prostě stane, dostanete show, co vás odstřelí na Mars, “ slibuje kapela Mirai.