Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291 (zdarma)
LEWIS CAPALDI - Someone You Loved
Playlist
LEWIS CAPALDI
Someone You Loved
Právě vysílá:
Monika Dudová
Dopoledne

MIRAI ohlašují nový singl ØTCHI

Pět rádiových hitů, Platinové album, ocenění v anketách Český slavík a Anděl i raketový nárůst zájmu o jejich koncerty. To je vizitka skupiny Mirai s debutovým albem Konnichiwa z roku 2017. Na tento fenomenální úspěch se pokusí navázat s novou deskou, která vyjde na podzim. Ohlašuje ji singl ØTCHI (čte se oči). Kapela představí nové hity ve velkých sálech, vrcholem turné bude koncert v pražském Foru Karlín.

 „Píseň ØTCHI i klip k ní jsou trochu osobní zpovědí. Video naznačuje, že není dobré vstupovat vícekrát do jedné řeky. Člověk to ale přesto dělá, protože racionalita není na denním pořádku, minimálně u nás. Jako hlavní hrdina klipu to na konci pochopím. V reálném světě teprve uvidíme, “ říká zpěvák Mirai Navrátil o singlu s moderní popovou produkcí.

 Za tou stojí Ondřej Fiedler, aktuálně jeden z nejvyhledávanějších mladých producentů u nás. S kapelou bude spolupracovat na zvuku celého druhého alba.

 Videoklip se pod taktovkou režiséra Ondřeje Kudyna natáčel v Londýně, ke kterému má zpěvák velmi vřelý vztah. „Podle rodičů jsem tam byl dokonce počatý, “ říká se smíchem. „Počasí bylo klasicky londýnské, takže celý týden neustále pršelo. To nám ale nevadilo. Konceptu a náladě písničky to sluší, “ dodává.

 Režisér Ondřej Kudyn uvádí: „Námět vznikl při telefonním hovoru s Ondrou Brejškou ze skupiny Poetika. Přišel s nápadem životní smyčky, nebo kruhu, ve kterém se motáme.“ Tipy na lokace pak štábu posílal zpěvák Marcell, který v Londýně pobývá. „Poslal pro nás svého kamaráda na letiště, jmenoval se Joey, je z ČR a my ho tam viděli poprvé. Celým výletem nás provedl a staral se o nás jako o vlastní, za což mu děkujeme. Kromě videoklipu jsme si přivezli i nového kamaráda, “ vyzdvihuje Kudyn.

 Singl ØTCHI otevírá novou éru kapely Mirai. Ta má za sebou mimořádně nabitý rok. S podporou několika rádiových singlů se úspěšně zabydlela na koncertních pódiích. Právě živá prezentace patří spolu s přirozeným talentem psát hitové melodie k největším přednostem skupiny. Sálá z ní bezprostřednost, sehranost, zdravé sebevědomí, nefalšované muzikantské dovednosti i podmanivé charisma frontmana. Také proto v uplynulém roce patřila skupina Miraiheadlinerům mnoha letních festivalů a letos je před nimi podobně nabitý kalendář.

 Na podzim vyrazí kapela na své dosud největší turné. Po úspěšných vystoupeních v klubech se tentokrát přesune do větších prostor, kde představí zbrusu nové písně i všechny osvědčené hity. Fanouškům nabídne nově poskládaný program, jehož nedílnou součástí bude propracovaná audiovizuální show. Vrcholem turné bude koncert v pražském Foru Karlín.

 Předprodej vstupenek bude spuštěn tuto neděli 13. 1. ve 20:00 v síti Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/MIRAI

 MIRAI TOUR 2019

  1. 11. 2019 Herálec – KD Herálec
  2. 11. 2019 Ostrava – hala Tatran
  3. 11. 2019 Brno - Sono centrum
  4. 12. 2019 Praha  - Forum Karlín