Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
OFENBACH & NORMA JEAN MARTINE - Overdrive
Playlist
OFENBACH & NORMA JEAN MARTINE
Overdrive
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Noc

DAVIDA KOLLERA v novém klipu špehují na každém kroku

Zpěvák David Koller se po čase přihlásil s novou písničkou i videoklipem My se vám ozveme. Upozorňuje na to, že dobrý sluha může být zlý pán. „Klip je celý střihový, však se nedalo hrát. Je to o tom, že Velký bratr nikdy nespí a vidí tě nejenom na silnici, na ulici, měří ti rychlost, teplotu a určitě si tě může kdykoliv poslechnout z tvého telefonu, mrknout do smsky,  mailu a podobně. Už jsme to tady měli a je to pořád horší. Vadí mi ta ztráta soukromí, což zpravidla předchází ztrátě svobody, jak vidíme v přímém přenosu třeba v Číně, a nejenom tam, “ říká David Koller.

Klip vznikal v nejužším možném pracovním kruhu. Režie se ujal Vít Hradil, který poodhalil samotné natáčení: „Klip vznikal v době přísnější karantény. Všechno bylo jen o nás dvou a byl to vyloženě hodně komorní průběh natáčení. Jen já, kamera a David. Nic z toho, na co poukazujeme v klipu, samozřejmě není žádná novinka. Nesnažíme se tím otvírat oči, sdělovat něco, co by mělo vyvolat uvědomění si něčeho nového. Vůbec. Jen si myslíme, že není od věci na tyhle věci nezapomínat.“

Klipová novinka My se vám ozveme hojně využívá archivní záběry z instruktážního filmu, který zachycuje způsoby sledovaní nepohodlných osob z předrevolučních let. Bohatý archiv záběrů od sedmdesátých let minulého století až po rok 1989 k užití uvolnil projekt Paměť národa a také některé komerční archivy v USA.

Koncertní plány Davida Kollera a jeho skupiny, tak jako i ostatních hudebníků a umělců, zasáhla pandemie koronaviru. V nabitém koncertním kalendáři proto nezůstal kámen na kameni. Tým kolem Davida však připravil, společně se spřátelenými pořadateli koncerty nové, pro omezený počet návštěvníků. Z úvah nad situací vzešel i zajímavý nápad koncertů na vinicích. Hned čtyřikrát za sebou vystoupí v půlce července i v pražském klubu Jazz Dock.