Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ACE OF BASE - All That She Wants
Playlist
ACE OF BASE
All That She Wants
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Zima nekončí! Únor přinese vichry a mrazy!

Zima nekončí! Únor přinese vichry a mrazy!
Datum: 31. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl


I když se nám to v posledních několika dnech mohlo zdát, zima se s námi ještě rozhodně neloučí! V nadcházejícím období půjdou teploty prudce dolů, čekají nás zase mrazy a taky větrné dny.

Konec ledna se letos nese v duchu nezvykle vysokých teplot. Na začátku týdne naměřili meteorologové někde i plus 13 stupňů. I začátek února ještě přinese teploty nad nulou i v noci a denní teploty budou stále nad plus 10 stupni.

Musíme ale počítat, že v nadcházejících dnech bude pořádně foukat. Se silným větrem bychom podle meteorologů měli počítat až do 10. února. Nejčastěji bude zataženo nebo polojasno a často taky za prší. Na horách se může objevit sněžení. Denní teploty se ale budou stále držet kolem plus deseti stupňů nad nulou.

Mrazy by se podle meteorologů do Česka měly vrátit ve druhé půlce měsíce. Období od 11. do 20. února bude podle meteorologů oblačné, přechodně až polojasné. Občas může i sněžit, v nižších polohách se déšť bude mísit se sněhem. Ráno teploty klesnou až k -4 °C a při zmenšené oblačnosti není vyloučeno, že bude dokonce chladněji. Během dne se vyšplhají maximálně na 4 °C, přechodně i 6 °C.

Od 21. února až do konce měsíce bude obloha oblačná až polojasná. Odborníci nevylučují ani sněhové přeháňky. Během noci však může už pořádně přituhnout a ranní teploty se mohou pohybovat mezi -3 až -10 °C. Přes den pak naměříme maximálně -5 až 4 °C.

Nejchladnější byl u nás doposud únor v roce 1929, kdy hned první den v měsíci klesla teplota v Litvínovicích u Českých Budějovic na -42,2 °C. Naopak nejtepleji bylo v roce 1944. Tehdy meteorologové 27. února naměřili v Českém Krumlově 22 °C. "Ale únorová dvacítka padla i nedávno, a to 23. února 2021 ve Vyšším Brodě.Zdroj: tn.nova.cz