Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
R3HAB & INNA & SASH! - Rock My Body
Playlist
R3HAB & INNA & SASH!
Rock My Body
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Vítr, závěje i zavátá trať! Dopravu na severu Moravy a ve Slezsku komplikuje počasí!

Vítr, závěje i zavátá trať! Dopravu na severu Moravy a ve Slezsku komplikuje počasí!
Datum: 8. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl


Na některých silnicích v Moravskoslezském kraji se kvůli silnému větru tvoří sněhové jazyky nebo závěje. Na Opavsku je uzavřena železniční trať mezi Budišovem nad Budišovkou a Vítkovem, která je zavátá.

Moravskoslezské silnice jsou většinou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na některých je vrstva nového sněhu, hlavní silnice jsou po chemickém ošetření mokré. Ve vyšších polohách v Beskydech je nový sníh místy krytý posypem.

Na řadě míst se staly dopravní nehody, zřejmě ale bez vážnějších následků. Například v Liptani na Bruntálsku a ve Stěbořicích na Opavsku bouraly autobusy. Na dálnici D1 ve směru na Prahu se u Studénky na Novojičínsku srazila dvě nákladní auta.

Silnice I/57 ve Vrších na Novojičínsku je uzavřena pro vozidla těžší než 3,5 tuny. Pro nákladní automobily s hmotností nad 12 tun je už od počátku prosince v Beskydech uzavřený zhruba dvacetikilometrový úsek silnice I/56 z Ostravice přes Bílou na Horní Bečvu ve Zlínském kraji.

Podle předpovědi meteorologů bude převážně zataženo a na většině území bude občas sněžit. Bude mrznout, teploty mohou klesnout až k minus 15 stupňům Celsia.