Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
MILEY CYRUS - Wrecking Ball
Playlist
MILEY CYRUS
Wrecking Ball
Právě vysílá:
Kuba Ohnutek a Evelína Švrčková
Odpoledne

Vánoční dárek pro řidiče! Uzavírka Opavské konečně skončila!

Vánoční dárek pro řidiče! Uzavírka Opavské konečně skončila!
Datum: 1. 12. 2023
Autor: Vladan Hýl


Velká úleva pro řidiče nejenom z Ostravy – Poruby! Po skoro půl ročním omezení se konečně otevřela ulice Opavská. Ta byla uzavřená od července v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu k ulici Pustkovecké.

Důvodem uzavírky byla oprava křižovatky ulic Studentské a Opavské. Stavbu doprovázely problémy, které vyplývaly postupně a začaly působit zpoždění prací. Postupně tak bylo jasné, že původní termín dokončení prací nebude možné dodržet. Práce tady měly skončit už 31. října.

„Důvodem prodloužení uzavírky byly práce, které nebylo možno předvídat. V průběhu realizace bylo na základě provedených zatěžovacích zkoušek zjištěno, že podloží komunikace je i po provedené sanaci dle dokumentace stále nevyhovující. Proto bylo nutné sanaci provést oproti předpokladu místo původně plánovaných 0,5 metru do hloubky 1 metru, “ řekla Moravskoslezskému Deníku mluvčí ostravského magistrátu Gabriela Pokorná a dodala: „Tyto práce způsobily nutnost prodloužit uzavírku do 30. listopadu 2023.“

A tento termín se už dodržet podařilo. Otevřenou silnicí skutečně 30. listopadu odpoledne už mohla projet první auta. Otevření silnice z Ostravy na Opavu ale nepřivítali jen motoristé.

Rádi jsou i obyvatelé domů na objízdné trase, která vedla po ulici 17. listopadu a Bedřicha Nikodéma. Hlavně v době dopravní špičky ráno a odpoledne se v těchto lokalitách tvořily kolony a místním vadil i zvýšený hluk.
Zdroj: Moravskoslezský Deník