Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LINKIN PARK - New Divide
Playlist
LINKIN PARK
New Divide
Právě vysílá:
Olda Gbelec
Odpoledne

Tragédie na Karvinsku! Střet vlaku s náklaďákem si vyžádal jeden život!

Tragédie na Karvinsku! Střet vlaku s náklaďákem si vyžádal jeden život!
Datum: 24. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl

U Dolní Lutyně na Karvinsku se dnes ráno srazil vlak s nákladním vozidlem, nehodu nepřežil strojvedoucí, ve vlaku je přes deset zraněných. Podle mluvčího Správy železnic Martina Kavky je zraněných kolem 15. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Nehoda se stala na zabezpečeném železničním přejezdu. Informoval mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak InterCity 546 Ostravan do auta narazil na železničním přejezdu v Dolní Lutyni v úseku Bohumín - Dětmarovice okolo 05:40. Mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková mluvila o desítkách zraněných.

Podle mluvčí krajských hasičů Kamily Langerové ve vlaku cestovalo 35 lidí, 16 z nich bylo při srážce zraněno. „Všichni zranění již byli vyproštěni a předáni do péče záchranářů. Pro nezraněné na místo míří autobus, “ uvedla Langerová s tím, že na místě se nyní nachází všechny složky integrovaného záchranného systému.

Po srážce podle Kavky vykolejila lokomotiva a jeden vagón, poškozené jsou troleje. "Doprava tak bude v místě zastavená možná i celý den." Podle Drápala se nehoda stala na železničním přejezdu, který je zabezpečený světelnou signalizací a závorami. Drážní inspekce na místě zjišťuje okolnosti tragické nehody. "Máme hlášeno jedno úmrtí a větší počet zraněných," uvedl Drápal.