Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ALANIS MORISSETTE - Crazy
Playlist
ALANIS MORISSETTE
Crazy
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

TOHLE VÁS BUDE BAVIT: Do kin míří romantická komedie Lítá v tom s Kryštofem Hádkem

TOHLE VÁS BUDE BAVIT: Do kin míří romantická komedie Lítá v tom s Kryštofem Hádkem
Datum: 29. 11. 2023
Autor: Michal Merenda

Do čských kin míří další komedie, která si určitě zaslouží naši pozornost. V hlavní roli tentokrát bude Kryštof Hádek a jedna "malá" rodinná lež. 

Kryštof Hádek a Kristína Svarinská se v nové komedii „Lítá v tom“ zapletou do jedné nevinné lži, která  následně strhne lavinu nedorozumění. Hlavní hrdina totiž přemluví svou těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby před jeho maminkou jednou jedinkrát sehrála jeho přítelkyni a nastávající manželku. Situace se ale zvrtne a to, že jsou zamilovaný pár, budou muset předstírat mnohem déle.


„Lítá v tom je komedie o jedné milosrdné lži, která spustí řetězec událostí a rozvine hodně zajímavý příběh. Taky je o tom, jak je život nevyzpytatelný, přináší nečekané situace a zážitky a může se během jedné vteřiny úplně změnit, “ říká k filmu Kristína Svarinská.

Komedii Lítá v tom natočil Tomáš Dianiška, v dalších rolích se představí Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Veronika Žilková. Film vstoupí do kin na Vánoce, 14. prosince 2023.


„Od začátku mě ten námět a příběh bavil, stejně jako další obsazení a to, že film točí právě Tomáš Dianiška. Myslím, že ten příběh je chytře napsaný, film sám je hezky výtvarně a vizuálně natočený a je to sranda, “ popisuje Kryštof Hádek.


Jméno režiséra Tomáše Dianišky přesvědčilo k roli ve filmu i Taťjanu Medveckou. „Byl to jeden  z velkých důvodů. Tomáš má v divadelním světě skvělé jméno, je to takový zavedený komediograf  s neuvěřitelnou zásobou nápadů, “ přiznává Medvecká, která hraje roli maminky.


Dianiškův osobitý rukopis je znát i ve filmu, kromě situačních gagů v něm využívá také řadu  grafických a výtvarných prvků, které jinak nejsou v českém filmu obvyklé. „Během natáčení jsme  pořád slyšeli: Tady pak proletí Kryštof vesmírem, tady na obloze za nima budou planety, tady se bude vznášet plachetnice z Barona Prášila. Tomáš nás nijak nešetřil a film je tak hravý, jak si vymyslel. Tenhle svěží pocit podtrhuje i skvělá hudba Michala Šupáka, “ dodává jeden z producentů filmu Vojtěch Frič.


Výrazným tématem filmu je astronomie, kosmonautika a láska k vesmíru a hvězdám, hlavní postava filmu se už od dětství se chce stát astronautem. Poslední klapka filmu padla v pražském planetáriu ve Stromovce, kde si Kryštof Hádek vyzkoušel skafandr, trenažery pro kosmonauty i kokpit raketoplánu Apollo 11. „Já sám rozpoznám velký vůz od malého, poznám měsíc a slunce. To je tak všechno, “ směje se Hádek