Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
TRAVIE MCCOY & BRUNO MARS - Billionaire
Playlist
TRAVIE MCCOY & BRUNO MARS
Billionaire
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Noc

Teplý duben? Odloženo, Na horách napadnou desítky centimetrů SNĚHU!

Teplý duben? Odloženo, Na horách napadnou desítky centimetrů SNĚHU!
Datum: 17. 4. 2024
Autor: Michal Merenda

Rekordn teplý duben končí. Na horách začalo sněžit a ještě bude, do soboty tam může napadnout i několik desítek centimetrů sněhu.

Od středy do pátku může padat sníh v polohách nad 800 metrů a v sobotu i v polohách nad 600 metrů nadmořské výšky. Ráno se v těchto dnech sníh možná vyskytne také v nižších polohách. Většinou bude zataženo či oblačno. Teploty v noci na středu klesnou až na jeden stupeň nad nulou a v dalších dvou nocích až na minus dva stupně. V noci na sobotu se teploty dostanou nad nulu - na jeden až pět stupňů, ale v noci na neděli budou znovu až minus dva stupně.

Přes den bude ve středu a čtvrtek většinou sedm až 11 stupňů, ale na jihovýchodě se mohou teploty ve středu dostat i na 13 stupňů. V pátek budou nejvyšší teploty mezi osmi až 12 stupni, v sobotu mezi šesti až deseti a v neděli mezi šesti až 11 stupni.

"Studené počasí nás bude doprovázet prakticky až do konce dubna, kdy se očekává pozvolný vzestup teploty," oznámili pracovníci ČHMÚ v měsíčním výhledu počasí. Celkově budou teploty ode dneška do 12. května podle ústavu pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Objem srážek bude naopak nadprůměrný.