Noc

Teď, nebo nikdy! Hokejisté Třince se pokusí doma potřetí porazit Spartu a srovnat sérii!

Datum: 11. 4. 2024
Autor: Vladan Hýl

Hokejisté Třince budou před svými fanoušky bojovat proti Spartě o třetí bod a vyrovnání semifinále extraligy. Oceláři se vrátili do série dvěma výhrami ze stavu 0:3, který dosud v historii extraligového play off nikdo neotočil, a prohrávají už jen 2:3.

Sparta bude mít třetí pokus, aby sérii uzavřela a mohla vyzvat v boji o titul Pardubice. Pomoci jí k tomu má doprava letadlem. Stejně jako v úterý v Praze se dneska musí obejít bez potrestaného kapitána Michala Řepíka. Zápas začne v 17:00.

Třinec v sezoně nenašel recept na Spartu v sedmi případech, na pokraji vyřazení se mu to ale podařilo dvakrát za sebou. Slezané udrželi při životě skvělou šňůru čtrnácti vítězných sérií za sebou a mohou stále pomýšlet na zisk pátého titulu v řadě.

Spartě utekla dvakrát po sobě hned první třetina. Ve čtvrtém a pátém duelu ji prohrála shodně 0:2. "Musíme začít hned od začátku, šlapat do toho a hrát náš hokej. Není proč se bát. Jedeme do Třince vyhrát, ale musíme se poučit a hrát celých šedesát minut. Pořád je to na nich. My vedeme sérii 3:2, oni hrají o to, aby jim neskončila sezona," uvedl obránce Pražanů Jakub Krejčík. "My víme, jak hrají oni, oni zase, jak hrajeme my. Nastavíme hlavy a půjdeme zase od nuly. My jsme ti, co mají nůž na krku a nesmějí prohrát. Moc rád bych si v Praze v téhle sérii ještě zahrál," řekl třinecký bek Marian Adámek.