Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
PETER BIČ PROJECT - Hey Now
Playlist
PETER BIČ PROJECT
Hey Now
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Stopka oblíbeným seriálům! Stávka scénáristů drží Hollywood pod krkem!

Stopka oblíbeným seriálům! Stávka scénáristů drží Hollywood pod krkem!
Datum: 12. 5. 2023
Autor: Vladan Hýl

Televizní a filmový svět čelí vážné krizi! Na začátku května totiž vstoupili do stávky hollywoodští scénáristé. Jejich odbory se totiž s tamními producenty nedohodly na nových smlouvách a tudíž platech. Přestalo tak pracovat skoro 12,000 autorů.

Stávka je znát třeba na přerušení vysílání populárních amerických nočních talk show. Ale dotkne se i některých plánovaných filmů nebo pokračování populárních seriálů. A které to tedy jsou?

Přerušení tvorby hlásí třeba tým pracující na seriálu ze světa Hry o trůny jménem Rytíř sedmi království. Série mapuje události odehrávající se asi sto let před dějem slavného původního seriálu.

Přerušené jsou i práce na další sérii dramatu Příběh služebnice. Napsáno je několik dílů, další práce ale scénáristé zatím odmítli. Natáčení přitom mělo začít už letos v létě.

Stejně je na tom i jeden z nejpopulárnějších seriálů Netflixu Stranger things. I tady se další – pátá a závěrečná – série měla začít točit v letních měsících. Aktuálně ale práce stojí kvůli stávce.

Řada hollywoodských tvůrců proto doufá, že brzy dojde mezi scénáristy a managery k dohodě, aby práce mohly pokračovat. Pokud bude stávka trvat déle, řady filmových a seriálových projektů s premiérami v příštím roce bychom se dočkali až s citelným zpožděním.