Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LOST FREQUENCIES - The Feeling
Playlist
LOST FREQUENCIES
The Feeling
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Šmejdi zkouší další podvod! Před Vánoci se vydávají za Zásilkovnu!

Šmejdi zkouší další podvod! Před Vánoci se vydávají za Zásilkovnu!
Datum: 13. 12. 2023
Autor: Vladan Hýl


Internetové obchody a servery se podvodníky hemží po celý rok! Před Vánoci si na ně ale musíme dávat pozor obzvlášť. Nejvíce se to v období konce roku týká právě online obchodů a eshopů.

S blížícími se svátky se totiž začínají množit nebezpečné podvody, ve kterém kybernetičtí zločinci využívají toho, že si spousta uživatelů objednává dárky online. To znamená čekání na zásilku, respektive oznámení o ní a právě na toto konto tito zločinci hrají. Jejich cílem jsou vaše citlivé soukromé údaje, a to včetně těch bankovních.

Aktuálně před podvody – podvodnými emaily varuje Zásilkovna.

Online šmejdi rozesílají e-maily, které mají vypadat právě jako od Zásilkovny a jejich hlavním cílem je vytáhnout z uživatelů citlivé informace. Doručená zpráva se uživatele snaží informovat o tom, že jeho balíček bohužel nemůže být dodán, a to kvůli nesprávné adrese. Hackeři se evidentně snaží trefit do vánoční nákupní horečky, a pokud nějaký balíček opravdu čekáte, naletět na tento falešný mail není vůbec nic těžkého.

Tyto podvodné e-maily se opravdu na první pohled tváří, jako by byly přímo od Zásilkovny, ale stačí se zaměřit na detaily a podvod lze poměrně snadno odhalit. Hlavní indicií je to, že bývají posílány z nesmyslné adresy, která často obsahuje směsici náhodných čísel a písmen.

Mějte na paměti, že notifikační e-maily v rámci této dopravní společnosti chodí jen a pouze z domény noreply@zasilkovna.cz. V rámci mailu lze také často najít výrazné gramatické chyby, nesmyslné věty či třeba nejednotná velká a malá písmena. Indicií je zkrátka více než dost.

Na online podvody si nejen při internetových nákupech musíme dávat pozor po celý rok. V předvánočním čase se nám ale zvýšená opatrnost vyplatí nadvakrát.

Zdroj: mobilizujeme.cz