Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
SIA - Gimme Love
Playlist
SIA
Gimme Love
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

PROSÍME O POMOC: Krutý okamžik připravil tříletého Honzíka o normální život, dá se mu ale pomoci

PROSÍME O POMOC: Krutý okamžik připravil tříletého Honzíka o normální život, dá se mu ale pomoci
Datum: 14. 9. 2021
Autor: Michal Merenda

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás informovat o úžasném tříletém chlapečkovi Honzíkovi, který potřebuje pomoc nás všech.

Ve dvou letech se Honzíkovi stala tragická nehoda, která změnila celý jeho život. Na organizovaném pobytu pro maminky s dětmi vjel nešťastnou náhodou na odrážedle do jezírka a začal se topit. Maminka v tento tragický okamžik se synem nebyla, protože šla pro svačinky pro ostatní děti. Tety ani jiné maminky, které hlídáním pověřila, Honzíka bohužel neuhlídaly. Když se maminka vrátila, začala Honzíka společně s jinými maminkami a tetami okamžitě hledat. Když Honzíka našly, maminka ho začala ihned resuscitovat, záchranná služba však přijela až za dalších 20 minut, 6 minut ještě trvalo, než se chlapci podařilo obnovit srdeční činnost.

Honzíček na tom byl velmi špatně. Diagnóza lékařů zněla: „hypoxické encefalopatie“ a „coma vigite“ (apalický syndrom neboli vegetativní stav, zv. Syndrom areaktivní bdělosti, kdy tělo funguje, ale mozek ne…). Při této diagnóze se často stává, že s tím nejde vůbec nic dělat. Proto lékaři rodičům Honzíka už nedávali vůbec žádnou šanci na zlepšení.

Honzík to však nevzdal. Nebudete tomu věřit, ale dnes už je to skoro rok, co se to všechno seběhlo a Honzík je na tom díky celé řadě léčebných procedur, které během jednoho roku s maminkou a tatínkem absolvoval mnohem líp. Vypadá to všechno vlastně jako zázrak … Dokáže sám jíst, leze po čtyřech, pokud se má čeho přidržet, vydrží dokonce i chvilku stát. Také se moc rád směje a někdy i pláče. Mluvit a chodit bohužel ještě nedokáže.

Dle lékařských odborníků má Honzík před sebou dva stěžejní roky, tedy do jeho pěti let, ve kterých se může úplně uzdravit. To však obnáší absolvovat celou řadu procedur, ke kterým patří laserová terapie v Americe, aplikace kmenových buněk na Slovensku, pravidelné rehabilitační cvičení a další léčebné procedury a zdravotní pomůcky.

Následná dvouletá léčba obnáší částku ve výši 5 mil. korun a není hrazena ze zdravotního pojištění. To je pro rodiče Honzíka zdrcující zpráva, protože všechny finanční prostředky, které měli, vyčerpali na chlapcovu dosavadní léčbu. Tím se dostali do situace, kdy potřebují podporu a pomoc nás všech. Proto jsme se rozhodli na Honzíkovu léčbu vyhlásit sbírku a požádat širokou veřejnost o pomoc.

Budeme Vám nesmírně vděční, pokud nám s propagací sbírky pomůžete.

Společně můžeme Honzíka udělat šťastným a navrátit mu jeho krásný život plný radosti a štěstí.

Podrobné informace ke sbírce najdete na webové stránce www.uzdraveniprohonzika.cz.

Webová stránka obsahuje celý příběh Honzíka, popis jeho dosavadní léčby, rozpočet následné léčby a fotografie, které dokumentují jeho roční cestu k uzdravení.

Do sbírky se lidé mohou zapojit zasláním jakékoliv částky na na transparentní účet 1117771700/5500 pod variabilním symbolem 7878, a do poznámky napsat Honzík.

Motto sbírky: “Pomozte mi, prosím, navrátit můj život”

Se srdečným pozdravem a poděkováním za zveřejnění sbírky a za pomoc Honzíkovi v jeho cestě za uzdravením – udělat (znovu) první samostatný krůček a začít mluvit.

Anna Strnadová

předsedkyně správní rady Život dětem o.p.s.

anna.strnadova@zivotdetem.cz +420 775 222 424

www.uzdraveniprohonzika.cz.