Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
Dua Lipa - LOVE AGAIN
Playlist
Dua Lipa
LOVE AGAIN
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

PROSÍME O POMOC: Dvouletá holčička je připoutaná k zemi, pomozte jí POSTAVIT SE NA NOHY!

PROSÍME O POMOC: Dvouletá holčička je připoutaná k zemi, pomozte jí POSTAVIT SE NA NOHY!

Gretka se narodila v červnu roku 2019 po bezproblémovém těhotenství. Bohužel porod byl velmi náročný a změnil dopředu změnil celý její život. Gretka zůstala delší dobu v porodních cestách a po porodu musela být kříšená. Ihned ji převezli do FN Ostrava, kde byla několik dní v řízené hypotermii (ochlazování mozku) aby se mozek mohl co nejlépe regenerovat.

To se však nepodařilo úplně a nedostatek kyslíku ovlivnil část mozku zabezpečující pohyb. Diagnoza zní – Dětská mozková obrna, diskynetická forma, která má za následek špatné, chaotické pohybové návyky a tvoří si své vlastní, nefunkční.

Gretčiným největším hendikepem je tedy pohyb. Ať už v hrubé či jemné motorice. Má velkou hypotonii trupu, špatně ovládá končetiny. Ještě donedávna měla zaťaté pěsti, takže nebyla schopná nic uchopit. Nyní se už pomalu daří ruce cíleně otevírat a neobratně začíná uchopovat předměty.


Prozatím se zvládne otočit pouze na břicho. Sama nesedí, neplazí se, neleze, nejraději by však už chodila, protože její mentální vývoj se naštěstí nezastavil. Jestli se však v budoucnu bude schopna o sebe postarat nikdo neví.

My pevně věříme že ano, protože její nadšení pro pohyb a chuť do života nás žene dopředu. Péče o Gretku je velmi fyzicky a psychicky náročná. Protože není schopna se sama pohybovat, snaží se jí rodiče pohyb kompenzovat, aby neležela jen na zemi a do budoucna netrpěla psychickou frustrací.

Největší pohybový pokrok je možné udělat do 5 let, proto se teď snaží co nejvíce rehabilitovat.

Pojišťovna Grétce hradí cvičení 1 x týdně. To samozřejmě vůbec nestačí, proto všechny ostatní rehabilitace financuje rodina ze svých úspor, což je velmi náročné.

POMOCI MŮŽETE ZDE


Peníze ze sbírky by byly použity na rehabilitace, neurorehabilitace, rehabilitační pobyty, hipoterapie, ergoterapie, vodní terapie – watsu a na pořízení nezbytných kompenzačních
pomůcek, hlavně nákupu speciálního kočárku, autosedačky, nebo vozíčku.


Za podporu budeme nesmírně rádi.