Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
EMINEM & RIHANNA - Love The Way You Lie
Playlist
EMINEM & RIHANNA
Love The Way You Lie
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

PŘEHLEDNĚ - OD ČERVENCE KONEC ROUŠEK, prodloužení otevírací doby hospod, víc lidí na akcích

PŘEHLEDNĚ - OD ČERVENCE KONEC ROUŠEK, prodloužení otevírací doby hospod, víc lidí na akcích
Datum: 18. 6. 2020
Autor: Michal Merenda

Lidé v Česku mohou od 1. července odložit roušky také ve vnitřních prostorách nebo veřejné dopravě. Zakrývání nosu a úst kvůli koronaviru bude dál povinné jen v místech s vyšším výskytem nemoci. Pokud by se někde zvýšil počet případů nemoci, místní hygiena tam přijme nezbytná opatření.

Od 1. července už můžou být restaurace a hospody v Česku otevřené i v čase od 23:00 do 06:00. Lidé také budou moci konzumovat občerstvení například v hledištích kin. Rozvolnění těchto opatření se ale ještě nebude týkat míst s vyšším výskytem onemocnění covid-19. Za současné situace by zákaz nočního provozu stravovacích zařízení zůstal v platnosti v Praze a v okrese Karviná, kde jsou lokální ohniska nákazy.

Kapacita účastníků pro konání hromadných akcí se od pondělí 22. června navyšuje z 500 na 1000 lidí. Koupaliště, zoologické a jiné zahrady, muzea, galerie, hrady, zámky a podobná zařízení se vrátí k běžnému provozu, ruší se tak limit deset metrů čtverečních na osobu a povinné odstupy mezi lidmi. Povoleny budou od pondělí veletrhy s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas.