Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ANNA NAKLAB & ALLE FARBEN - Supergirl
Playlist
ANNA NAKLAB & ALLE FARBEN
Supergirl
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

OSTRAVU ČEKÁ DALŠÍ LOCKDOWN: Most přes Odru na Opavské budou opravovat ROK

OSTRAVU ČEKÁ DALŠÍ LOCKDOWN: Most přes Odru na Opavské budou opravovat ROK

V Opavské ulici v Ostravě začala celková rekonstrukce mostů přes řeku Odru. Modernizace bude stát 71,6 milionu korun a převážnou část nákladů na opravu uhradí evropská dotace.

"Oba mosty přes Odru v Ostravě Nové Vsi už začínaly být ve špatném stavu. Bude proto nutná jejich celková rekonstrukce, kvůli které se nevyhneme nutným omezením provozu. Omezení a uzavírky budou podobné jako vloni a předloni, když se rekonstruovaly železniční mosty ve Svinově. To znamená, že v každé etapě bude průjezdný jeden jízdní pruh v obou směrech a jeden speciální pruh bude určený autobusům," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Podstawka (ANO).

Stavba potrvá téměř 13 měsíců a počítá se rovněž s přestávkou v zimním období. V této době budou práce na opravě přerušeny a provoz na mostech bude plně obnoven. Práce pak budou pokračovat na jaře příštího roku. Celá stavba by měla být hotova do konce roku 2022.

"Rekonstrukce mostů bude trvat přes rok kvůli velkému rozsahu prací. Přece jenom se jedná o celkovou opravu. Takže budou odstraněny živičné vrstvy a izolace, pryč půjde i mostní zábradlí a mosty dostanou vše nové. Také budou opraveny mostní římsy a mostní závěry. Celá ocelová konstrukce i spodní betonová konstrukce mostů bude opatřena vhodnou ochranou. Ocel dostane protikorozní vrstvu, beton nové sanační omítky. Součástí rekonstrukce bude i repase ložisek a oprava veřejného osvětlení," doplnil Podstawka.

Už teď si Ostraváci "užívají".

Z jižního směru uzavřené sjezdy z Rudné ulice: Do konce srpna v ulici Nad Porubkou na hranici se Svinovem kvůli stavbě okružní křižovatky u nového marketu Lidl a do půlky prosince v ulici 17. listopadu z důvodu opravy mostu přes potok Porubka.

K tomu od vozovny v Porubě na smyčku Vřesinská (a k nemocnici, univerzitě i letnímu koupališti a dále až do Budišovic - Zátiší) nejezdí o prázdninách tramvaje, tam i zpět se přesedá na autobusy. A samozřejmě je třeba počítat ještě s motoristy, co musí skrze Porubu na Hlučínsko, když to přes Odru v Přívoze nejde…

zdroj: čtk, Deník