Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
HOZIER - Take Me To Church
Playlist
HOZIER
Take Me To Church
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE: V Ostravě od středy ve Forum Nová Karolina

OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE: V Ostravě od středy ve Forum Nová Karolina

Ve středu se otevřou další očkovací centra pro očkování proti covidu-19, do kterých mohou lidé přijít bez objednání. Budou v nákupních centrech Karolina v Ostravě a Olympia v Brně. Jejich provoz bude mít na starosti Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. 

Očkovací centrum v Ostravě bude v provozu každý den od 08:00 do 19:00, doplnil na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Zdravotníci tam budou očkovat jednodávkovou látkou Janssen od Johnson & Johnson. Obě centra budou mít podle ministra denní kapacitu 800 lidí.

Očkování bez registrace umožní i Plzeňský kraj a zvažuje ho také Zlínský kraj.

Babiš také dnes řekl, že zdravotní pojišťovny už odeslaly dopisy s výzvou k očkování lidem, kteří se zatím očkovat nenechali. Mohou být mezi nimi ale i lidé, kteří se očkovat ze zdravotních důvodů nemohou, připustil. Ministerstvo zdravotnictví má podle Babiše nyní za úkol říci, jak to bude s lidmi, kteří prodělali covid-19 a mají protilátky. Klinická skupina na ministerstvu by také měla doporučit, zda bude potřeba podat třetí dávku vakcíny a případně kterým skupinám obyvatel. Podle Babiše se mluví o tom, že by třetí dávku mohli dostat lidé po transplantacích či chronicky nemocní.