Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LUCIE - Amerika
Playlist
LUCIE
Amerika
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

NOVOJIČÍNSKO: Cestou pro pivo mu naměřili 4 promile, druhý den měl ještě o dvě víc

NOVOJIČÍNSKO: Cestou pro pivo mu naměřili 4 promile, druhý den měl ještě o dvě víc
Datum: 3. 4. 2024
Autor: Michal Merenda

Silně opilý muž podle policie koncem března vyrazil v Kopřivnici na Novojičínsku autem na nákup piva. Hlídka, která jej zastavila, zjistila, že má v dechu téměř čtyři promile alkoholu. O den později, když se nedostavil k výslechu, si pro něj policisté dojeli. Před návštěvou stanice se opět posilnil alkoholem. Tentokrát nadýchal šest promile alkoholu. Policisté muže obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozí mu až rok vězení.

Třiačtyřicetiletý muž si několik piv nakoupil na čerpací stanici v Kopřivnici. Tam si jej všimla policie. Hlídka se rozhodla řidiče zastavit a zkontrolovat. "První dechová zkouška vykázala hodnotu přes 2,7 promile, následující dvě zkoušky už bezmála 3,8 promile alkoholu v dechu," řekla mluvčí.

Policisté muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Hlídce podle Kubzové řekl, že v odpoledních hodinách vypil asi čtyři piva a večer, kdy si myslel, že už není pod vlivem alkoholu, si zajel na benzínku koupit další láhve. "Vzhledem k jeho podnapilosti si jej policisté předvolali na další den k podání vysvětlení. Muž se však na služebnu nedostavil a nezvedal ani telefon. Hlídka proto vyrazila do místa jeho bydliště, kde jej nalezla opět v opojeném stavu. Tentokrát muž nadýchal přes šest promile alkoholu v dechu," řekla.

Policisté proto jeho stav konzultovali se zdravotníky. S ohledem na to, že neměl potíže, nechali jej doma v péči matky. "Muž se ve střízlivém stavu na obvodní oddělení Kopřivnice dostavil o pár dní později," doplnila. To si už vyslechl obvinění.