Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
JC STEWART - Scars
Playlist
JC STEWART
Scars
Právě vysílá:
Olda Gbelec
Odpoledne

NEPOVEDENÝ DÁREK: FINGOVANÝ ÚNOS DÍVKY VYDĚSIL KARVINOU

NEPOVEDENÝ DÁREK: FINGOVANÝ ÚNOS DÍVKY VYDĚSIL KARVINOU
Datum: 21. 5. 2021
Autor: Jan Šindelář

Karvinští policisté se zabývají případem fingovaného únosu. V květnu jim svědek na tísňovou linku oznámil, že na hustě obydleném sídlišti viděl únos dívky, kterou napadla pětice maskovaných mladíků a odvezla ji autem. Policisté zahájili pátrání, ale nakonec zjistili, že šlo o sehraný únos. Měl být adrenalinovým zážitkem pro dívku, která slavila narozeniny.

Svědek na tísňovou linku oznámil, že z okna viděl, jak pět lidí v černém oblečení s kuklami napadlo dívku, svázali ji a naložili do kufru osobního vozidla. "Operační důstojník okamžitě aktivoval všechny dostupné hlídky. Do jedné karvinské ulice vyjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení i policisté oddělení hlídkové služby. Zároveň byla vyhlášena okamžitá reakce pro všechny službu konající policisty napříč okresem s nařízením, zaměřit se zejména na případný průjezd vozidla Škoda Octavia. V ohrožení života mohla být unesená dívka," uvedla Viačková.

Policistům se nakonec podařilo skupinu mladých lidí najít. "Policisté zjistili, že dívka je v pořádku. Její 'únos' připravili a provedli její kamarádi. Dívka v ten den měla narozeniny a únos měl být dárkem. Oslavenkyně na místě zasahujícím policistům vše potvrdila," řekla mluvčí.

Dodala, že narozeninová legrace ale může mít dohru. V následujících dnech totiž policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití. "Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě. Některé nápady se na první dobrou mohou zdát perfektní, ve skutečnosti jsou ne moc domyšlené. Na jedné straně adrenalinový zážitek může být pro mnohé skvělá událost, nicméně vždy je potřebné přemýšlet i o následcích pro nezúčastněné," řekla mluvčí.