Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LANA DEL REY - Summertime Sadness
Playlist
LANA DEL REY
Summertime Sadness
Právě vysílá:
Olda Gbelec
Odpoledne

NEJRIZIKOVĚJŠÍ V KRAJI: Kruháč u Opavy je pro řidiče nejnebezpečnějším místem

NEJRIZIKOVĚJŠÍ V KRAJI: Kruháč u Opavy je pro řidiče nejnebezpečnějším místem
Datum: 6. 3. 2023
Autor: Michal Merenda

Na křižovatkách v centrech měst se řidiči potkávají nejen s dalšími vozidly, ale i chodci, cyklisty, městskou hromadnou dopravou… To vše si žádá jejich maximální pozornost, dodržování předpisů a často i jen obyčejný respekt a ohleduplnost k ostatním účastníkům dopravního provozu. Na to, které křižovatky jsou nejnebezpečnější a jaké jsou příčiny nehod, se detailně podívali analytici Portálu nehod.

V Moravskoslezském kraji vybrali za nejnebezpečnější křižovatku  zakletý kruháč u Kauflandu. 

Od té doby, co je otevřený, je kruhový objezd u Opavy zvláštní pastí na řidiče. Mnozí na něj najíždějí v protisměru a o nebezpečné situace i nehody tu pořád není nouze.

Velký kruhový objezd je součástí nového severního obchvatu Opavy, spojuje několik silnic mezi Kateřinkami a Malými Hošticemi nedaleko opavského Kauflandu. Otevřený byl už skoro před 4 lety, ale mnozí řidiči s ním mají pořád problém.


Policisté od začátku o problému ví. Kvůli nehodám na rondel vysílají častěji svoje hlídky. A iniciovali i některé změny, které by mohly vést k zlepšení situace. Povedlo se prosadit zvýraznění zákazových značek retroreflexním fluorescenčním rámem, ale například návrh na instalaci doplňkových značek "STOP protisměr" neprošel.