Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LOST FREQUENCIES & ZONDERLING - Crazy
Playlist
LOST FREQUENCIES & ZONDERLING
Crazy
Právě vysílá:
Olda Gbelec
Odpoledne

NEBEZPEČNÝ MESSENGER: Nejsi na tom videu?

NEBEZPEČNÝ MESSENGER: Nejsi na tom videu?
Zdroj: Pixabay
Datum: 16. 8. 2022
Autor: Michal Merenda

Po Messengeru se opět šíří další vlna podvodných zpráv. Útočníci, kteří se vydávají za přátele obětí, osloví svůj cíl s tím, že jej "zahlédli na videu", na které pošlou odkaz. Ten ale bezpečný rozhodně není. 

„Odkaz napodobuje YouTube adresu, ale přesměrovává uživatele na různé podvodné stránky a snaží se nabourat do uživatelského účtu a hrozbu šířit na další přátele. Po kliknutí na odkaz program vyhodnotí, z jaké země je uživatel, jakou má adresu, jaký používá prohlížeč a podobně, a podle toho se rozhodne, kam uživatele přesměruje. Může se jednat například o podvodnou hru, která slibuje nejrůznější výhry, “ varoval pro Novinky.cz  Miloslav Lujka, bezpečnostní expert Check Pointu.

Hackeři se z vás tak pokusí dostat  přihlašovací údaje nebo ke stažení viru. S jeho pomocí mohou napadený stroj klidně i zotročit na dálku.

„Věnujte podobným zprávám mimořádnou pozornost, často může napovědět nedůvěryhodná adresa odkazu nebo podivná stylistika. A také mějte na paměti, že podobné zprávy nemusíte dostat jen přes Messenger, ale i přes další komunikační aplikace nebo SMS, “ poradil bezpečnostní expert.