Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
KENNY LOGGINS - Footloose
Playlist
KENNY LOGGINS
Footloose
Právě vysílá:
Michal Klein
Hitrádio Classic

NEBEZPEČÍ! Led padající ze střechy kamionu vážně zradil řidiče na Zlínsku

NEBEZPEČÍ! Led padající ze střechy kamionu vážně zradil řidiče na Zlínsku
Datum: 8. 2. 2023
Autor: Michal Merenda

Z nákladního auta odlétly v pondělí dopoledne u Napajedel na Zlínsku kusy ledu, které jeho řidič před jízdou z vozidla neodstranil. Dopadly na přední sklo kamionu, jenž jel za ním. Jeho řidič utrpěl zranění, se kterým skončil v nemocnici. V tiskové zprávě to dnes uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Po řidiči, který nehodu způsobil, pátrá policie.

Havárie se stala krátce po 10:00 před nájezdem na dálnici D55. "Řidič prozatím neznámého nákladního vozidla, který jel ve směru od Napajedel do Otrokovic, řídil vozidlo, na němž byla námraza. Při projetí zatáčkou odlétly kusy ledu na čelní sklo řidiče kamionu jedoucího za ním. Řidič nákladního vozidla o tom pravděpodobně nevěděl a pokračoval v jízdě," uvedla mluvčí.

Kusy ledu podle ní rozbily čelní sklo, vnikly do kabiny řidiče kamionu jedoucího za ním a zranily ho v obličeji. "Záchranáři ho poté převezli s lehkým zraněním k ošetření do nemocnice. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na 20.000 korun," uvedla Kozumplíková.

Obdobná nehoda se v pondělí odpoledne stala na dálnici D55 mezi Otrokovicemi a Tlumačovem na Zlínsku. "Sedmačtyřicetiletý řidič řídil kamion, z něhož před jízdou neodstranil námrazu. Při jízdě zatáčkou se led uvolnil a spadl na čelní sklo protijedoucího vozidla Volkswagen," uvedla mluvčí.

Také v tomto případě si řidič kamionu uvolněného ledu pravděpodobně nevšiml. "Pokračoval v jízdě po dálnici, kde ho krátce po oznámení řidiče Volkswagenu zastavili policisté z dálničního oddělení," uvedla Kozumplíková. Škoda na čelním skle osobního auta je podle policie asi 15.000 korun.

Policie apeluje na řidiče, že je v těchto mrazivých dnech nutné před jízdou očistit vozidlo od sněhu a ledu, aby se nestávaly podobné dopravní nehody. Nezbytné je odstranit námrazu a sníh také z míst, kde by zabraňovaly výhledu řidiče z auta.