Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ED SHEERAN - Afterglow
Playlist
ED SHEERAN
Afterglow
Právě vysílá:
Johan Mádr a Ondra Havel
Dobré ráno

Na VELIKONOCE dorazí na Moravu a do Slezska vichřice, sníh a ledovka

Na VELIKONOCE dorazí na Moravu a do Slezska vichřice, sníh a ledovka

V pondělí bude na většině území Moravy a Slezska vát silný vítr, který bude na horách dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. V pondělí odpoledne může navíc na mnoha místech sněžit a v noci na úterý hrozí téměř v celém Česku vznik náledí. Vyplývá to z varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha před silným větrem platí od pondělních 07:00 do 21:00. Jižní až jihozápadní vítr může dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině, na horách až 110 kilometrů. Večer se vítr změní na severozápadní a zeslábne.

Kvůli silnému větru hrozí poškození stromů a možné jsou i menší škody na budovách, upozorňují meteorologové. Lidem doporučují zajistit uvolněné předměty kolem domů, věnovat zvýšenou pozornost řízení a rozhodně se nevydávat na hřebeny hor.

Studená fronta přinese do Česka v pondělí odpoledne také intenzivní srážky.

V pondělí večer by se měl vítr uklidnit a ustat by mělo i sněžení. V noci na úterý ale bude kvůli nízkým teplotám hrozit v celém Česku vznik náledí. Opatrní by proto měli být řidiči, ale i chodci. Starší nebo méně mobilní lidé by podle meteorologů měli od pondělního podvečera do úterního dopoledne omezit vycházení ven.