Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
SHAWN MENDES - There's Nothing Holdin' Me Back
Playlist
SHAWN MENDES
There's Nothing Holdin' Me Back
Právě vysílá:
Kuba Ohnutek
Víkend

Lidé, kteří odcházejí z párty bez rozloučení ušetří ročně až dva dny času!

Lidé, kteří odcházejí z párty bez rozloučení ušetří ročně až dva dny času!
Datum: 25. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl


Rozloučení s přáteli na večírcích se může zdát jako samozřejmá a zdvořilá věc, ale
výsledky nejnovějšího výzkumu ukazují, že nás to může stát více času, než by se dalo čekat.

Výzkumníci z Australské obchodní akademie UNSW provedli rozhovory s 2000 Australany a zjistili, že v průměru navštěvují 25 večírků ročně. „Od chvíle, kdy se skutečně rozhodneme, že je čas opustit večírek, nám trvá rozloučení v průměru 45 minut, “ říká vedoucí výzkumu Dean Hoddle. "To znamená, že každý rok strávíme loučením v průměru 18 hodin a 45 minut."

"Několik respondentů v našem průzkumu však stráví každý rok loučením až dvojnásobné množství času." Zpráva zjistila, že ti, kteří se loučí, jsou nuceni opakovat stejné výmluvy pro odchod více lidem. Navíc taky riskují, že je ostatní přesvědčí, aby zůstali na večírku déle.

"Nepadněte do této pasti," říká Dean Hoddle. "Většina hostitelů večírků je obvykle příliš zaneprázdněná na to, aby se starali o to, jestli jste už odešli."

Wayne Canning ze Sydney říká, že „mizení po anglicku“ se proto stalo jeho běžnou praxí. Rozloučení obvykle představovalo největší sociální aktivitu, kterou jsem celou noc dělal, “ řekl DBT. „Je to příliš vyčerpávající. V dnešní době jdu vždycky radši nenápadně a rovnou bez loučení pryč.