Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
OFENBACH & NORMA JEAN MARTINE - Overdrive
Playlist
OFENBACH & NORMA JEAN MARTINE
Overdrive
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

KDE JSI, ZIMO? Zítra na Moravě a ve Slezsku naměříme až 17 stupňů

KDE JSI, ZIMO? Zítra na Moravě a ve Slezsku naměříme až 17 stupňů
Datum: 26. 2. 2024
Autor: Michal Merenda

Nadprůměrné teploty vydrží v Česku i v tomto týdnu, na východě území mohou dosáhnout až 17 stupňů Celsia, na západě Česka bude o něco chladněji. V noci se teploty většinou udrží nad nulou. Ráno se mohou místy tvořit mlhy a přes den očekávají meteorologové přeháňky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Na naše území bude po celé období proudit teplý vzduch od jihu," uvedl ČHMÚ. Dnes ráno jsou ale podle meteorologů na řadě míst vhodné podmínky pro tvorbu námrazy na komunikacích. Postupně bude na většině území polojasno až oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od devíti do 13 stupňů Celsia, na severovýchodě a východě až 15 stupňů.

V úterý se mohou ráno a dopoledne tvořit místy mlhy, bude zataženo. Nejnižší noční teploty klesnou na čtyři až nula stupňů, při uklidnění větru až na minus dva stupně Celsia a na jihovýchodě území kolem šesti stupňů. Přes den bude až 11 stupňů, ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku až 15, ojediněle až 17 stupňů Celsia.

Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i ve středu. Ve čtvrtek bude postupně místy polojasno, nejvyšší denní teploty se budou v průměru pohybovat kolem 11 stupňů, v pátek kolem 12 stupňů. Na víkend se pak ještě o něco málo oteplí.