Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
BLACK EYED PEAS - Where Is The Love?
Playlist
BLACK EYED PEAS
Where Is The Love?
Právě vysílá:
Olda Gbelec
Odpoledne

Jestli nemusíte, nevyjíždějte! Česko trápí ledovka!

Jestli nemusíte, nevyjíždějte! Česko trápí ledovka!
Datum: 23. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl


Na některých silnicích v Moravskoslezském kraji se dnes může tvořit náledí či sněhové jazyky, upozorňují silničáři. Jde například na Opavsku o silnici I/46. Zvýšenou opatrnost vyžaduje rovněž jízda po silnicích v horách, kde může být rozbředlý sníh nebo uježděná, zledovatělá sněhová vrstva krytá posypem. Místy je kvůli srážkám snížená dohlednost.

Meteorologové pro dnešní den předpovídají občasné sněžení nebo sníh s deštěm. Řidiči by proto měli být opatrní kvůli tvorbě ledovky na silnicích.

Kvůli nočnímu dešti a nízkým teplotám pokrývá ledovka taky silnice v Olomouckém kraji. Pozor by si měli dát řidiči i v kopcovité severní části Olomoucka a Přerovska. Na Šumpersku a Jesenicku pokrývá hlavní silniční tahy po chemickém posypu rozbředlá vrstva sněhu, na méně důležitých cestách je zledovatělá vrstva uježděného sněhu s posypem. Opatrnost je na místě hlavně v úseku mezi Ramzovou a Ostružnou na Jesenicku a na Videlském sedle.

Na silnici číslo 35 z Mohelnice na Moravskou Třebovou v pondělí večer sjel osobní automobil do příkopu. V noci pak dálnici D1 poblíž Hranic na Přerovsku ve směru na Prahu uzavřela na zhruba pět hodin srážka dodávky, kamionu a autobusu. Zranění utrpěli jeden cestující a řidič autobusu. Další lidé měli oděrky. U Kojetína na Přerovsku v úterý časně ráno havarovala dvě osobní vozidla, z místa je hlášeno zranění.

Opatrnost za volantem kvůli ledovky je na místě taky na Vsetínsku! Ledovka je na silnici III/43220 u Kostelan na Kroměřížsku. Kluzkou vozovku mohou motoristé kvůli ledovce nadále očekávat také na silnici III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, která se přes zimu neudržuje. Kvůli ledovce je už několik dní neprůjezdná silnice v Kašavě na Zlínsku, která z obce směřuje ke křižovatce na silnici II/491 mezi Hrobicemi a Zlínem-Velíkovou.

V regionu se ráno stalo několik dopravních nehod. Havárie dodávky komplikuje provoz na silnici II/490 u Doubrav na Zlínsku. Na silnici II/497 v Bohuslavicích u Zlína bourala dvě osobní auta. Další osobní auto skončilo v příkopu na silnici III/4957 mezi Vlčnovem a Dolním Němčím na Uherskohradišťsku.

Nejhorší situace v Česku je aktuálně na jihu Moravy, kde kvůli ledovce nabírají zpoždění autobusy i vlaky. V Brně kvůli poškozenému trolejovému vedení nejezdí některé tramvaje, provoz na železnici se zastavil na hlavním koridoru v Olomouckém kraji.