Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LEWIS CAPALDI - Forget Me
Playlist
LEWIS CAPALDI
Forget Me
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

„Itálie“ v italském parlamentu! Zákonodárci se místo jednání porvali!

„Itálie“ v italském parlamentu! Zákonodárci se místo jednání porvali!
Datum: 13. 6. 2024
Autor: Vladan Hýl


V italském parlamentu se strhla bitka! Přetahovaná několika desítek zákonodárců a parlamentních zřízenců začala, když se opoziční poslanec Leonardo Donno snažil rozvinout před vládními lavicemi italskou vlajku. Stalo se tak v momentě, kdy zákonodárci projednávali zákon o regionální autonomii, který podle kritiků podkopává jednotu italského státu. Donno tvrdí, že ho vládní poslanci obklíčili a zbili. Ti to odmítají.

Donnovi se během šarvátky udělalo špatně a ze sálu ho museli vyvést. Později řekl, že ho napadli kopanci a pěstmi vládní poslanci. "Kvůli ranám do hrudní kosti jsem ztratil dech. Omdlel jsem a těžko se mi dýchalo," uvedl poslanec. Další opoziční zákonodárce Nicola Fratoianni tvrdí, že Donno dostal od zástupců vládní většiny rány do hlavy. "Donno byl již na zemi, když do něj poslanci z Ligy a Bratrů Itálie kopali a dali mu rány pěstí," řekl poslanec z opoziční Demokratické strany Andrea Orlando.

Vládní poslanci však tvrdí, že incident vyvolal Donno, když se snažil přiblížit k ministrovi Robertovi Calderolimu. Podle poslance Federica Molliconeho z vládní strany Bratři Itálie je opoziční kolega simulant. "Praštil sebou o zem a ztropil scénu," cituje ho deník Corriere della Sera, podle kterého nelze ze záběrů přesně určit, zda opoziční poslanec dostal ránu do hlavy. "Určitě jsem se pokusil mu dát ránu pěstí, ale, jak je patrné ze záběrů, netrefil jsem se," řekl poslanec z Ligy Igor Lezzi.