Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
BECKY HILL & DAVID GUETTA - Remember
Playlist
BECKY HILL & DAVID GUETTA
Remember
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

HYGIENA chystá velké KONTROLY, padat mají vysoké POKUTY

HYGIENA chystá velké KONTROLY, padat mají vysoké POKUTY

Hygienici plánují na 4. a 6. listopadu kontroly dodržování mimořádných opatření přijatých kvůli epidemii covidu-19. Konat by se měly po celé zemi. ČTK to bez bližších podrobností napsala Martina Čovbanová z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. O termínu kontrol se rozhodlo dnes na poradě hlavní hygieničky Pavly Svrčinové s řediteli krajských hygienických služeb.

"Kontrolní akce je naplánována v celé ČR na 4. a 6. 11. Bližší podrobnosti vám nyní nemůžeme poskytnout," napsala ČTK Čovbanová. Hygienici od jara udělali podle nedávného vyjádření Svrčinové asi 45.000 kontrol dodržování mimořádných opatření.

Podle informací ČTK hlavní hygienička dnes na krajské ředitele také apelovala, aby hygienici dávali za porušení mimořádných opatření vyšší pokuty. Už v pátek Svrčinová řekla, že výše pokut je v přestupkovém zákoně nastavena dobře, ne všechny krajské hygienické stanice jsou ale zvyklé vyšší pokuty udělovat.

Tématem jednání bylo podle informací ČTK také sjednocení postupu při nařizování karantén. Některé krajské hygieny nařizovaly v minulosti karanténu lidem telefonátem. Podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z konce srpna to ale mohou udělat jen řádným rozhodnutím. Lidé, kterých se karanténa týká, by tedy měli dostat písemné rozhodnutí.