Policie připravuje v souvislosti s letošním hokejovým šampionátem v Praze a v Ostravě rozsáhlá bezpečnostní opatření! Řekl to na pondělní tiskové konferenci policejní prezident Martin Vondrášek. Organizátoři květnového mistrovství světa na brífinku hovořili o nadcházející spolupráci s policií, hasiči, Národním úřadem pro kybernetickou bezpečnost a celní správou. Policie zatím nemá signály o konkrétních bezpečnostních hrozbách pro tento šampionát. Předpokládá, že hlavním úkolem pro policisty bude zajištění plynulé dopravy.
Kvůli politické situaci ve světě se do příprav šampionátu zapojila i Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě či Národní úřad pro informační a kybernetickou bezpečnost. „Nebyla indikována žádná rizika, která by znamenala konkrétní hrozbu pro tento šampionát, “ sdělil Vondrášek a dodal, že policie rizikové faktory analyzuje už téměř dva roky. Vyhodnocovat je bude ještě těsně před mistrovstvím a také v době jeho konání.
„Očekáváme zatížení silniční i drážní dopravy, včetně MHD. Budou problémy s kapacitami pro parkování pro všechny fanoušky. Zvažovali jsme rizika spojená s havárií chemických látek na zimním stadionu, samozřejmě hromadné narušení veřejného pořádku, ať už na veřejných produkcích ve fan zónách, či v Praze a Ostravě, “ podotkl.
Fanoušci mířící na zápasy by podle policie měli co nejvíce používat městskou hromadnou dopravu a k arénám pokud možno nejezdili auty.
Hokejové mistrovství světa se v České republice uskuteční opět po devíti letech. Zápasy 87. ročníku šampionátu se budou hrát od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Na poslední tuzemský šampionát zavítalo celkem 741 690 diváků. V obou dějištích turnaje, kterými byly rovněž Praha a Ostrava, klesla kriminalita zhruba o pětinu a policisté tehdy neregistrovali žádnou mimořádnou událost či hrozbu terorismu nebo extremismu. Na zajištění akce se podílelo celkově jedenáct tisíc strážců zákona, denně to bylo několik stovek.
Pozor taky na falešné prodavače vstupenek!
Pořadatelé a policie se chtějí i letos zaměřit na spekulanty se vstupenkami. Překupníkům nezbývá než se z ulice přesunout na sociální sítě a webové stránky. Jednou z nich je třeba server Viagogo, před kterým varují nejen odborníci, ale i část českých bank. Bezpečný nemusí být ani nákup přes inzeráty od soukromníků. Někteří překupníci navíc prodávají jeden lístek několikrát. Divák, který si ho zakoupí, se tak na stadion vůbec nemusí dostat.
Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz