Odpoledne

Fotbalisté Plzně senzačně vypadli z domácího poháru po prohře 2:3 v Hlučíně

Datum: 19. 10. 2022
Autor: Michal Merenda

Fotbalisté Plzně se s účinkováním v domácím poháru nečekaně rozloučili hned po prvním zápase. Lídr nejvyšší soutěže a úřadující český mistr ve 3. kole MOL Cupu senzačně prohrál na půdě třetiligového Hlučína 2:3 a na domácí scéně utrpěl první porážku v sezoně. Všechny tři góly vítězů dal Dominik Smékal, rozhodující branku vstřelil ve čtvrté minutě nastavení.

Další prvoligové celky nezaváhaly. Finalista minulého ročníku Sparta zvítězila v Domažlicích vysoko 6:1. Brno odvrátilo hrozbu vypadnutí a po obratu v závěrečných minutách vyhrálo 2:1 na půdě Táborska. Mladá Boleslav rozstřílela Prostějov 4:0, Hradec Králové stejným poměrem zvítězil v Chlumci nad Cidlinou, Ostrava vyhrála 2:0 ve Velvarech a Olomouc 3:1 v Zápech.

Plzeň je třetím vyřazeným prvoligovým týmem v MOL Cupu. Pohár už dříve opustily Jablonec a Pardubice.