Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
WIZ KHALIFA & CHARLIE PUTH - See You Again
Playlist
WIZ KHALIFA & CHARLIE PUTH
See You Again
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Elektronické přihlášky na SŠ nefungují! Systém se rozjede snad zítra v noci!

Elektronické přihlášky na SŠ nefungují! Systém se rozjede snad zítra v noci!
Datum: 1. 2. 2024
Autor: Vladan Hýl


Elektronický
systém pro přihlášky na střední školy, který se měl dnes po půlnoci poprvé otevřít uchazečům, bude kvůli problémům s nahráváním příloh spuštěný později. Ráno to sdělila mluvčí ministerstva školství Tereza Fojtová.

Dnes se začne systém znovu testovat z hlediska bezpečnosti a spustí se pravděpodobně v pátek večer, řekl ředitel Cermatu Miroslav Krejčí. Přihlášky mohou žáci, respektive jejich rodiče, podávat do 20. února, termín se podle Krejčího nemění.

"Spuštění elektronického podání přihlášek na střední školy (DiPSy) bylo odloženo z důvodu komplikací s nahráváním příloh. Jakmile Cermat problém vyřeší, bude sytém znovu otestován z hlediska bezpečnosti. Za vzniklé komplikace se omlouváme. O dostupnosti systému budeme informovat," uvedla Fojtová.

Krejčí řekl, že kvůli problémům s nahráváním některých příloh nebylo možné systém dnes spustit, jak bylo v plánu. Během dneška se zopakují takzvané penetrační testy, které ověří bezpečnost systému. Přesný termín spuštění podle něj záleží na kapacitě expertů, které Cermat osloví.

Přihlášky bude možné kromě elektronického způsobu podávat také papírovou formou s podporou elektronického systému, případně zůstat stejně jako v předchozích letech u papírové formy. Žáci si budou nově moci podat tři přihlášky místo dvou a určí na nich, na jakou školu chtějí nejvíce. Uchazeči budou do oborů přijati na základě výsledků jednotné přijímací zkoušky a svých priorit. Nový systém má zjednodušit celý proces přijímání na střední školy a omezit chaos, který ho v minulých letech provázel.