Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
CYRIL - Stumblin' In
Playlist
CYRIL
Stumblin' In
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Drama na Prostějovsku! Dívku hledala stovka záchranářů, našel ji hasič!

Drama na Prostějovsku! Dívku hledala stovka záchranářů, našel ji hasič!
Datum: 8. 7. 2024
Autor: Vladan Hýl


Více než sto záchranářů se v pátek večer na Prostějovsku zapojila do rozsáhlého pátrání po pohřešované jedenáctileté dívce s genetickou poruchou. Dívku po třech hodinách našel u obce Polomí hasič, který se do pátrání zapojil. Nalezenou dívku poté preventivně prohlédli zdravotničtí záchranáři.

Do pátrání se s profesionálními a dobrovolnými hasiči z širokého okolí zapojily také desítky policistů, povolán byl i vrtulník s termovizí. Kvůli pátrání po dívce byli aktivování specialisté nejen z Olomouckého kraje. Povolány byly například lezecké týmy i záchranáři se čtyřkolkami. Na Prostějovsko vyrazilo z různých částí Česka několik psovodů.

Pátrání bylo dlouho bezvýsledné. Dívenku nakonec našel v husté trávě hasič ze stanice Šumperk, který křížem krážem projížděl určené místo na čtyřkolce. Pomocí geolokátoru nahlásil do štábu místo, kde dívku objevil. K místu po skončení pátrací akce dorazila na žádost velitele zásahu i posádka zdravotníků Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, která provedla preventivní kontrolu.