Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
FUGEES - Killing Me Softly
Playlist
FUGEES
Killing Me Softly
Právě vysílá:
Olda Gbelec
Odpoledne

Domácí úkoly? V Polsku od dubna zakázané!

Domácí úkoly? V Polsku od dubna zakázané!
Datum: 22. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl


V Polsku budou od začátku dubna na základních školách zakázané domácí
úkoly, oznámila tento týden polská ministryně školství Barbara Nowacká. Později by se vládní zákaz mohl začít uplatňovat i na středních školách, napsal server wyborcza.pl.

"Jsem si jistá, že po pár letech bez domácích úkolů na základních školách budou zrušeny i na středních školách," uvedla Nowacká v diskusním pořadu o školství. Ministryně školství už před Vánoci apelovala na učitele, aby na prázdniny dětem nezadávali domácí úkoly. Děti by si podle ní o víkendu měly odpočinout, a ne vypracovávat úlohy.

Ministryně ohlásila i další změny ve svém resortu. Slibované zvýšení platů učitelů by mělo přijít od března se zpětným proplacením od začátku roku. Za zdržení podle Nowacké může konzervativní polský prezident Andrzej Duda, který s některými kroky nové liberální vlády Donalda Tuska nesouhlasí.

Ze školních osnov také zmizí předmět "Historie a současnost", který zavedl předchozí ministr školství. Nahradí ho předmět podobný občanské výchově, který se zaměří na demokracii, ústavu a participaci, píše server wiadomosci.pl.