Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
JC STEWART - Scars
Playlist
JC STEWART
Scars
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

Další novinky v Beskydech! Otevírá se Brána Pusteven!

Další novinky v Beskydech! Otevírá se Brána Pusteven!
Datum: 9. 1. 2024
Autor: Vladan Hýl


Projekt „Brána Pusteven“ vznikl především proto, aby zlepšil pohodlí návštěvníků jednoho z nejnavštěvovanějších míst regionu. Nová stavba ctí celou okolní přírodu i region. Nízká a na první pohled nenápadná dřevostavba nabízí velkorysý prostor doplněný ochozem, který bude přístupný turistům a který nabídne nové výhledy do krajiny.

Celý objekt má zatravněnou střechu a na jeho stavbu byl použitý stavební materiál, který odpovídá nejen regionu, ale i náročným podmínkám Pusteven – tedy dřevo, sklo a kámen. Stavba je ze dvou stran prosklená a nabídne skutečnou průchozí bránu, která je vyústěním jediné příjezdové cesty z Prostřední Bečvy na Pustevny. Celé prostranství je vydlážděno kameny a vznikla i točna pro autobusy, stávající parkoviště zůstalo zachováno.

Nová stavba, Brána Pusteven, nabídne místním a turistům nejen zázemí, ale i nové výhledy na tak známé srdce Beskyd. Moderní nízkopodlažní budova, ve které jsou umístěny veřejné záchody, zázemí pro obsluhu parkoviště a informační centrum přivítá první návštěvníky 12. ledna 2024.

Pustevny jsou unikátní svým propojením nádherné valašské přírody a lidovou architekturou Dušana Jurkoviče. Jsou pokladem, který obdivuje a navštěvuje každý rok mnoho turistů a místo tak patří k těm nejnavštěvovanějším nejen v samotných Beskydech.

Pokud si je chcete užít v celé své kráse a v klidu, najděte si sem cestu brzy ráno nebo až v pozdních odpoledních hodinách. Ten čas, kdy se vylidňují, kdy se stánky začínají zavírat, ale místní srdcaři vám stále ještě přichystají občerstvení a vy se tak posilněni můžete vydat na procházku k soše Radegasta nebo až ke Kapli svatého Cyrila a Metoděje a užít si nádherný západ slunce, a nový pohled na známé místo.

Projekt Brána Pusteven byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.