Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ROBIN SCHULZ & ALIDA - In Your Eyes
Playlist
ROBIN SCHULZ & ALIDA
In Your Eyes
Právě vysílá:
Kuba Ohnutek a Evelína Švrčková
Odpoledne

Další letecká linka z Ostravy! Mošnov od jara nabídne další atraktivní destinaci!

Další letecká linka z Ostravy! Mošnov od jara nabídne další atraktivní destinaci!
Datum: 6. 12. 2023
Autor: Vladan Hýl


Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku bude mít od jara další pravidelnou linku, a to do španělské Malagy. Provozovat ji bude letecká společnost Ryanair a létat se bude dvakrát týdně, každé pondělí a čtvrtek.

"Rok 2024 bude pro ostravské letiště velmi významný - čeká nás výrazné rozšíření provozu. Rostoucí poptávka po létání, která se projevila již v tomto roce, se díky dobré spolupráci s leteckou společností Ryanair promítne do provozu již začátkem příštího roku. Krom navýšení počtu rotací na lince do Londýna bude nově Ryanair nabízet také letenky na pravidelné lince do Malagy," uvedl generální ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Do Londýna létá Ryanair dvakrát týdně na letiště Stansted. Díky zvýšené poptávce se tam od konce března bude létat třikrát týdně. "Linka do Londýna, kterou Ryanair z Ostravy provozuje již 11 let, má velmi dobrou obsazenost a věříme, že naši cestující s velkou radostí přivítají i toto nové spojení do Malagy. Jižní část Španělska je velmi populární a vyhledávanou oblastí nejen pro dovolené, ale také pro prodloužené víkendy," uvedl manažer útvaru pasažérská přeprava Ondřej Musil.

Kromě Londýna létá z Mošnova také pravidelná linka do Varšavy. Ostravské letiště v létě nabízí i sezonní lety do Řecka, Egypta, Bulharska, Tuniska, Turecka a Španělska. Minulý týden letiště oznámilo, že od června se bude z Mošnova jednou týdně po celou letní sezonu létat také do černohorské Podgorici. Loni letiště odbavilo 286.393 cestujících, o 148.835 více než předloni. Z letiště létají rovněž pravidelné nákladní spoje do Německa a Asie.