Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LADY GAGA & BRADLEY COOPER - Shallow
Playlist
LADY GAGA & BRADLEY COOPER
Shallow
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Noc

Češi v semifinále? Fan zóna přímo v centru Ostravy!

Češi v semifinále? Fan zóna přímo v centru Ostravy!
Datum: 15. 5. 2024
Autor: Vladan Hýl


V případě postupu českých hokejistů do semifinále mistrovství světa vznikne na centrálním Masarykově náměstí v Ostravě zóna pro hokejové fanoušky. Na velkoplošné obrazovce budou moci sledovat nejen semifinálový zápas, ale i boj Čechů o zlato či třetí místo. Městští zastupitelé schválili za tímto účel i výjimku z obecně závazné vyhlášky o nočním klidu.

"V případě, že postoupíme do semifinále, tak přestěhujeme fan zónu od Ostravar arény na Masarykovo náměstí, protože čtvrtfinálem vlastně končí provoz fan zóny i celého mistrovství v Ostravě. Přišlo nám to škoda. Chceme nabídnout lidem pokračování hokejové atmosféry a dopřát jim ten zážitek, že můžeme hromadně sledovat případné boje o medaile v centru města," uvedl primátor Jan Dohnal.

Podle něj je zatím mistrovství v Ostravě bezproblémové. "Jsem příjemně překvapený, že třeba i u zápasů, u kterých se nečekalo, že budou úplně exponované, jsou prodeje vstupenek dobré. Je vidět, že lidé o hokej zájem mají. Fan zóny jsem navštívil a atmosféra tam je dobrá. Mám trošičku ten luxus, že to mohu srovnat i s tím, jak to probíhá v Praze, protože jsem navštívil i jeden zápas tam, a myslím si, že se v Ostravě určitě nemáme za co stydět, ať už se to týká provozu fan zóny nebo samotných opatření či fungování stadionu," řekl Dohnal.

Organizátoři mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě připravili pro fanoušky zóny u obou hal. V součtu pojmou až 12.000 návštěvníků. Větší prostor o rozloze 8400 metrů čtverečních s kapacitou 7000 lidí je u pražské arény, v moravskoslezské metropoli je k dispozici 7000 metrů čtverečních až pro 5000 lidí. Přestože čeští hokejisté hrají všechny své zápasy v Praze, je možné utkání sledovat na velkoplošné obrazovce i v ostravské fan zóně.