Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
CARLY RAE JEPSEN - Call Me Maybe
Playlist
CARLY RAE JEPSEN
Call Me Maybe
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Noc

17. listopad - kde bude otevřeno a kdy?

17. listopad - kde bude otevřeno a kdy?
Datum: 16. 11. 2023
Autor: Vladan Hýl


Máme před sebou další významný státní svátek – 17. listopad. Den
boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Už sedm let u nás platí zákon, který upravuje otevírací dobu obchodů a nařizuje o některých státních svátcích otevírací hodiny omezit.

Neplatí to ale pro všechny svátky – v tzv. menších svátcích můžou mít obchody a supermarkety otevřeno stejně jako v běžné dny. Jak je to tedy se 17. listopadem? Nakoupíme si běžně, nebo je lepší se zásobit a nakoupit si už dneska?

Zítra zůstanou velké obchody otevřené, stát v tento den zavření nenařizuje. Otevřeno budou mít všechny markety a řetězce jako Globus, Kaufland, Albert a další.

Omezení prodejní doby nebude platit ani pro hobby markety, i tady si můžete v pátek nakoupit jako kterýkoliv jiný den. Vyrazit tak můžete i do Hornbachu, Obi, Bauhasu nebo třeba do IKEA.

Omezení se může dotknout některých menších obchodů, které ve svátek můžou zavřít. Týká se to třeba některých večerek, menších obchodů s potravinami a jiných obchůdků.

A kdy nás čekají další svátky, kdy si v obchodech nenakoupíme? Nejbližšími svátky, kdy budou muset mít prodejny s plochou více než 200 metrů čtverečních zavřeno, jsou vánoční svátky. O Štědrém dni můžou mít markety otevřeno jenom dopoledne, často se budou zavírat už v 11:30. V další dny, tedy 25. a 26. prosince pak musí mít zavřeno.