MENU

Po D-jedničce kolem Přerova ještě před Vánocemi! Poslední úsek má být v provozu 19. prosince

Po D-jedničce kolem Přerova ještě před Vánocemi! Poslední úsek má být v provozu 19. prosince

Poslední úsek dálnice D1 u Přerova bude zprovozněn s tříměsíčním předstihem v pátek 19. prosince, jelikož stavební práce postupují rychleji, než se předpokládalo. Na síti X o tom informoval ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl. Podle původního harmonogramu se měl dálniční obchvat Přerova otevřít až příští rok v březnu. Na rychlejším dokončení této dopravní stavby se dohodlo ŘSD se stavební firmou Strabag, která dálnici staví.

Stavba desetikilometrové části dálnice D1 do Říkovic začala předloni v lednu a bude stát téměř sedm miliard korun. Po dokončení zlepší špatnou dopravní situaci v Přerově. Původní harmonogram počítal se zprovozněním v březnu příštího roku. O možném zkrácení termínu jednala od loňského roku stavební společnost Strabag s ŘSD, které je investorem projektu.

Stavba dálnice D1 začala v Česku před 55 lety, přičemž o posledním úseku u Přerova se posledních 17 let vedly spory, debaty a připravovaly se plány. Desetikilometrový úsek D1 je posledním, který chybí k tomu, aby byl dálniční tah z Prahy přes Brno do Ostravy a na polské hranice kompletní. Nyní dálnice končí na kraji Přerova.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Living On Video
TRANS-X
Living On Video - TRANS-X
LIVE
Devadesátka
Give It Up
CUT'N'MOVE
Give It Up - CUT'N'MOVE
LIVE
Milénium
The Zephyr Song
RED HOT CHILI PEPPERS
The Zephyr Song - RED HOT CHILI PEPPERS
LIVE
Desítka
Only Love
BEN HOWARD
Only Love - BEN HOWARD
LIVE
Zóna lásky
Love Me Again
HELENA ZEŤOVÁ
Love Me Again - HELENA ZEŤOVÁ
LIVE
PopRock
Staring At The Sun
U2
Staring At The Sun - U2
Copyright © 2025 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.