MENU

Ostrava: Pozor na zloděje, kteří útočí na ženy v autech

Ostrava: Pozor na zloděje, kteří útočí na ženy v autech

V Ostravě se objevil nový fenomén krádeží, kde se cílem stávají převážně ženy v automobilech. Policie proto naléhavě doporučuje okamžité uzamčení vozidla po usednutí. Tato jednoduchá prevence by mohla zabránit nepříjemným incidentům, kterých je v poslední době přibývá.

Zloděj, třicetiletý muž z Ostravy, si vybírá svá místa činu po celém městě. Jeho taktika je přímočará a odvážná. Zaměřuje se na řidičky, které po nastoupení do vozu odloží své osobní věci, jako jsou tašky nebo mobilní telefony, na sedadlo spolujezdce či na zadní sedadla. Pak jednoduše přistoupí k autu, otevře dveře a rychle sebere odložené věci. Než se šokovaná žena dokáže vzpamatovat, pachatel s lupem rychle prchne.

Tento muž má na svědomí i další otřesné činy. "Vyhlédl si osmdesátiletou seniorku, která se obtížně pohybovala. Pomohl jí s nasazením batohu na záda. Z toho jí však vzal peněženku," popsala jeden z případů policejní mluvčí Eva Michalíková z moravskoslezské policie. A jeho kriminální aktivita tím nekončí.

"Jindy měl požádat o cigaretu. Opět využil nepozornosti poškozeného. Jakmile hledal cigaretu, pachatel toho využil a z kapsy kalhot mu vytáhl peněženku," dodala Michalíková. Mezi jeho krádežemi je i incident v restauraci, kde se zmocnil peněženky zákaznice. Jeho první pokus sice nevyšel, protože si žena jeho podezřelého chování všimla. O chvíli později se ale vrátil a byl úspěšnější. Žena totiž nechala peněženku volně odloženou na sedačce.

Kriminalita napříč Ostravou

Muž operoval na různých místech Ostravy. "Jeho působnost sahala napříč Ostravou, ať už se jednalo o centrum, Vítkovice či Zábřeh. První krádež jsme zaevidovali v druhé polovině května," uvedla Michalíková. Zloděj má v trestním rejstříku patnáct záznamů. Je obviněn z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nyní mu hrozí další tři roky vězení. Soud ho poslal do vazby. Jeho nenapravitelnost dokládá i skutečnost, že krást začal jen dva dny poté, co byl naposledy propuštěn z vězení.


Recidivisté ohrožují bezpečnost

Statistické údaje ukazují, že recidivisté mají na svědomí většinu trestných činů. Často jde o pachatele, kteří se na cestu zločinu vydávají krátce po propuštění na svobodu, podobně jako v popsaném případě. Letos například ostravští policisté zadrželi hned dva muže s mnoha předchozími odsouzeními, kteří nedlouho po opuštění vězení vykradli padesát a sedmdesát aut. V Moravskoslezském kraji měli loni recidivisté na svědomí 54 procent všech trestných činů.

Zdroj: idnes.cz, denik.cz

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Dotknu se ohně
LUCIE
Dotknu se ohně - LUCIE
LIVE
Devadesátka
Leaving On A Jet Plane
CHANTAL KREVIAZUK
Leaving On A Jet Plane - CHANTAL KREVIAZUK
LIVE
Milénium
Alive
SONIQUE
Alive - SONIQUE
LIVE
Desítka
Ocean Drive
DUKE DUMONT
Ocean Drive - DUKE DUMONT
LIVE
Zóna lásky
Set Adrift On Memory Bliss
P.M. DAWN
Set Adrift On Memory Bliss - P.M. DAWN
LIVE
PopRock
Kdoví jestli
KABÁT
Kdoví jestli - KABÁT
Copyright © 2025 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.