MENU

Na beskydské Lysé hoře je sucho, vodohospodáři tam vozí pitnou vodu v cisterně

Na beskydské Lysé hoře je sucho, vodohospodáři tam vozí pitnou vodu v cisterně

Na Lysé hoře začíná být problém s pitnou vodou. Kvůli mimořádně suchému jaru nestačí místní zdroje zásobovat Bezručovu chatu ani Chatu Emil Zátopek, takže vodaři musí vodu na vrchol vozit cisternami. Během jednoho dne tam dovezli zhruba 25 kubíků pitné vody a další dovoz byl nutný i před víkendem.

Podle vodohospodářů jsou místní prameny i vrty výrazně oslabené a ani očekávaný déšť zatím situaci neřeší. O víkendech je navíc na Lysé hoře výrazně více turistů, takže spotřeba vody rychle roste.

Na Bezručově chatě říkají, že podobné problémy přicházejí hlavně v létě nebo během dlouhých mrazů. Letos ale voda začala chybět už na jaře. Chata proto omezuje spotřebu a například na toaletách využívá dešťovou vodu.

Do budoucna by mohl pomoci nový vrt, který ale Bezručova chata zatím nemá. Pokud budou suchá období pokračovat, může být dovážení vody na Lysou horu stále častější.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Get Outta My Dreams, Get Into My Car
BILLY OCEAN
Get Outta My Dreams, Get Into My Car - BILLY OCEAN
LIVE
Devadesátka
Highland
ONE MORE TIME
Highland - ONE MORE TIME
LIVE
Milénium
What Goes Around... Comes Around
JUSTIN TIMBERLAKE
What Goes Around... Comes Around - JUSTIN TIMBERLAKE
LIVE
Desítka
Would I Lie To You
DAVID GUETTA & CEDRIC GERVAIS & CHRIS WILLIS
Would I Lie To You - DAVID GUETTA & CEDRIC GERVAIS & CHRIS WILLIS
LIVE
Zóna lásky
At Your Worst
CALUM SCOTT
At Your Worst - CALUM SCOTT
LIVE
PopRock
Sugar
MAROON 5
Sugar - MAROON 5
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.