MENU

Karvinou spojí s Polskem nová lávka přes Olši! Stavba začne na jaře!

Karvinou spojí s Polskem nová lávka přes Olši! Stavba začne na jaře!


V karvinské části Louky začne v letošním roce po třech letech příprav výstavba lávky pro pěší a cyklisty přes řeku Olši. Karviná tak bude mít přímé spojení s polskou obcí Hažlach a její částí Pohvizdov. Informoval o tom mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

"Na výstavbu lávky se nám podařilo získat finanční prostředky z česko-polských programů, státního rozpočtu a přiložili jsme i vlastní zdroje. Na jaře letošního roku začneme se samotnou výstavbou lávky," řekl karvinský primátor Jan Wolf.

Výstavbou lávky se rozšíří cyklostezka na trase mezi Karvinou a Českým Těšínem na Karvinsku. Pro turisty tak budou dostupnější i historické památky v regionu. Město si od vybudování lávky přes řeku Olši slibuje právě další rozvoj cestovního ruchu v pohraničí. "Myslím si, že lávka upevní společenské vztahy mezi obyvateli na obou stranách hranice a některé rodiny, které rozděluje řeka, to budou mít k sobě blíže," řekl Wolf.

Karviná vybuduje lávku a její napojení na síť cyklostezek na české straně. "Nová lávka pro pěší a cyklisty bude konstruována jako ocelová a visutá. Vysoutěžené náklady na výstavbu jsou 41,6 milionu korun," uvedl Hudeček. Zhruba 35 milionů korun město dostane z česko-polského programu, dalších 2,2 milionu korun pak od státu. Stavba by měla trvat přibližně 250 dnů. Pracovat se ale bude i v sousedním Polsku. Obec Hažlach vybuduje osvětlenou cyklostezku a zpevní i část příjezdové cesty, aby byl do obce bezpečnější přístup.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Let The Music Play
SHANNON
Let The Music Play - SHANNON
LIVE
Devadesátka
The Show Must Go On
QUEEN
The Show Must Go On - QUEEN
LIVE
Milénium
Asereje
LAS KETCHUP
Asereje - LAS KETCHUP
LIVE
Desítka
Weak
AJR
Weak - AJR
LIVE
Zóna lásky
Heal The World
Michael Jackson
Heal The World - Michael Jackson
LIVE
PopRock
In My Place
COLDPLAY
In My Place - COLDPLAY
Copyright © 2025 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.