Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
ROBIN SCHULZ & KIDDO - All We Got
Playlist
ROBIN SCHULZ & KIDDO
All We Got
Právě vysílá:
Kuba Ohnutek a Evelína Švrčková
Odpoledne

Vítkovice přepsaly historii, poprvé mají v základní části přes 100 bodů

Vítkovice přepsaly historii, poprvé mají v základní části přes 100 bodů
Datum: 4. 3. 2023
Autor: Michal Merenda

Vítězstvím 5:2 nad Brnem se hokejisté Vítkovic zapsali do klubové historie. Poprvé se v ní totiž přehoupli přes hranici sta získaných bodů v základní části extraligy. Rekord potěšil i obránce Maria Grmana, ten však v rozhovoru s novináři připomněl, že sezona se bude hodnotit až podle výsledku v play off.

"Myslím, že je to super, že jsme dokázali přepsat historické statistiky. Ale zase na to nesmíme klást přehnaný důraz. Sezona pro nás začíná v play off a bude záležet, jaký výsledek uhrajeme tam. Podle toho se bude sezona hodnotit," řekl Grman.

Pětadvacetiletý slovenský obránce k výsledku přispěl brankou na 2:2. Pro defenzivního hokejistu to byl první gól v sezoně. "Jsem rád, že to tam padlo. Potěšilo to, ale já mám v týmu jiné úkoly. Jsem tam hlavně od toho, abychom góly nedostávali," řekl Grman.

Vítkovice zlomily Kometu až v třetí části, když čtyřmi góly otočily skóre z 1:2 na 5:2. "Napadalo nám to tam, dokázali jsme to odbránit a navíc zvýšit vedení góly do prázdné branky. Nakopl nás hlavně ten gól na 1:2 ještě ve druhé třetině. Cítili jsme, že jsme se zvedli a dostali jsme momentum utkání na naši stranu," prohlásil Grman.

Před posledním kolem dlouhodobé části drží Vítkovice druhou příčku před Spartou. Podle Grmana se ale tým na ni neupíná. "Hlavně chceme být co nejlépe připraveni na play off. Ale samozřejmě se budeme snažit druhé místo udržet," dodal Grman.