Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
DJ ANTOINE & THE BEAT SHAKERS - Ma Chérie
Playlist
DJ ANTOINE & THE BEAT SHAKERS
Ma Chérie
Právě vysílá:
Hitrádio Orion
Večer

ŠTĚKALI, tak je otrávil. Policie chytila muže, který v Ostravě líčil smrtící návnady

ŠTĚKALI, tak je otrávil. Policie chytila muže, který v Ostravě líčil smrtící návnady
Datum: 13. 7. 2023
Autor: Michal Merenda

Z týrání zvířat obvinila policie téměř šedesátiletého muže, který v blízkosti jednoho z panelových domů v ostravské části Dubina rozhazoval návnady pro psy s hřebíky nebo jedem na krysy. Muž tak chtěl vyřešit problém štěkajících psů. Hrozí mu až pětileté vězení. Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Od ledna policisté prověřovali několik oznámení o možné otravě psů v okolí panelové domu. Na základě výslechů i kamerových záznamů začali podezírat jednoho z nájemníků panelového domu. "Jak samotné prověřování ukázalo, dnes už obviněný muž měl minimálně ve čtyřech případech před i za domem rozházet otrávené pamlsky, protože tím údajně chtěl vyřešit problém štěkajících psů," uvedla mluvčí.

Muž nejdříve připravil malé masové pamlsky, do kterých zapékal drobné hřebíky a granule jedu na hlodavce. Následně je rozházel po zemi okolo domu. Muž se při výslechu ke svému jednání doznal. Ze závěrů Krajské veterinární správy vyplynulo, že v návnadách byla látka, která narušuje srážlivost krve v organismu. Pozření návnad tak mohlo psy skutečně zabít.

"Nebezpečné je zvláště to, že příznaky se můžou projevit v závislosti na množství pozřeného jedu a velikosti psa až se zpožděním jednoho až sedmi dnů. Pokud by došlo k poškození vnitřních orgánů ostrým předmětem, mohlo by zvíře uhynout ve velkých bolestech v důsledku vnitřního krvácení," uvedla mluvčí. Především díky pohotovým reakcím majitelů ale nakonec podle informací policie žádný pes po pozření návnad nezemřel.