Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291
LADY GAGA - Hold My Hand
Playlist
LADY GAGA
Hold My Hand
Právě vysílá:
Kuba Ohnutek a Evelína Švrčková
Odpoledne

"KONČÍM V ANO!" Ostravský primátor Tomáš Macura dává funkci k dispozici

"KONČÍM V ANO!" Ostravský primátor Tomáš Macura dává funkci k dispozici
Datum: 13. 2. 2023
Autor: Michal Merenda

Ostravský primátor Tomáš Macura oznámil, že se k dnešnímu dni rozhodl ukončit své členství v hnutí ANO. Vzhledem k tomu, že byl za ANO zvolen do čela města, nabídne na zastupitelském klubu funkci primátora k dispozici. Macura na twitteru uvedl, že se nemůže smířit se směřováním hnutí, které je zcela odlišné od doby, kdy do něj vstupoval. Současně podle svého vyjádření ztratil víru, že by na tom mohl ještě něco změnit, proto se rozhodl své členství v ANO ukončit.

"Respektuji však, že jsem byl zvolen primátorem právě za ANO, proto na zastupitelském klubu nabídnu svoji funkci k dispozici a nechám své kolegyně a kolegy, ať rozhodnou, koho chtějí, aby je dále vedl," napsal primátor Ostravy.

Macura vede Ostravu jako primátor třetí funkční období, poprvé byl zvolen na podzim roku 2014. Už delší dobu se v řadě názorů rozcházel s celostátním vedením strany. V lednové volbě prezidenta nepodpořil svého stranického šéfa Andreje Babiše, ale oznámil, že volil jeho protikandidáta a pozdějšího vítěze Petra Pavla. Vysvětlil to tím, že Babiš podle něj nemá k prezidentské funkci předpoklady.

Stejně se zachoval i moravskoslezský hejtman a tehdejší místopředseda ANO Ivo Vondrák, který minulý týden rezignoval na funkci ve vedení hnutí. Navrhl současně konání programové konference ANO o dalším směřování hnutí. Tehdy uvedl, že členem ANO, jímž je od roku 2017, zatím chce zůstat.