Odpoledne

KANONÁDA! Florbalistky Vítkovic ovládly pohár, Střešovice zničily 11:0

Datum: 18. 1. 2023
Autor: Michal Merenda

Florbalistky Vítkovic porazily ve finále Poháru Českého florbalu v Brně Tatran Střešovice vysoko 11:0 a obhájily titul z loňska. Celkově se dočkaly triumfu popáté a navázaly na úspěchy z let 2015, 2017 a 2018. Zajistily si také účast na Poháru mistryň v příštím roce.

Šesti body za dva góly a čtyři asistence pomohla k výhře favoritek polská útočnice Dominika Buczeková a hattrick vstřelila Vendula Maroszová. Čisté konto si připsala Nikola Příleská.

"Výhru 11:0 jsme úplně nečekaly, ale jsem za ni hrozně ráda. Na hřišti jsme splnily snad všechno, co jsme měly a dotáhly to k opravdu krásnému výsledku. Určitě to oslavíme, ale já osobně se budu muset držet, protože jdu zítra do práce," řekla webu Českého florbalu Příleská.

Těší se na Pohár mistrů. "Byl to jeden z našich hlavních cílů pro tuto sezonu, takže jsme moc rády a bereme to jako takové zadostiučinění po minulé sezoně," připomněla Příleská, že Vítkovice v extralize po semifinálové porážce s FBC Ostrava přišly o šanci zaútočit na čtvrtý mistrovský titul v řadě.

Vítkovice, které vládnou v této sezoně extralize po 17 kolech bez ztráty bodu, se ujaly vedení ve 4. minutě. Po chybné rozehrávce Karolíny Stůjové si Maroszová vyměnila balonek s Buczekovou a zamířila do odkryté branky.

Na přelomu první a druhé třetiny se Ostravanky ubránily při vyloučení Barbory Huskové a ve 24. minutě při trestu Elišky Willmannové dokonce zvýšily náskok. Po přihrávce Zuzanny Krzywakové překonala brankářku Elišku Drbalovou forhendovým blafákem Buczeková.

V polovině utkání proměnila další ztrátu Pražanek v tříbrankový náskok Šárka Staňková a za 40 sekund se po další asistenci Buczekové prosadila podruhé Maroszová. Opět po pasu Buczekové skórovala ještě 31 sekund před druhou pauzou Willmannová.

Po 99 sekundách závěrečné části opět v oslabení při vyloučení Michaely Šponiarové proměnila brejk Buczeková a ve 44. minutě skórovala z trestného střílení Barbora Husková. Další gól přidala forhendovým blafákem Krzywaková a v 52. minutě dovršila hattrick Maroszová.

Tatran při snaze o čestný úspěch sáhl k power play a do prázdné branky zajistila dvouciferné skóre Vítkovic Michaela Kubečková. A 48 sekund před koncem měla poslední slovo také při hře Střešovic bez brankářky Krzywaková.

"Zápas se mi povedl, v Tatranu jsou rychlé a silné hráčky a to mi vyhovuje. Užíváme si to, že je to obhajoba i to, že máme lístek na Champions Cup," uvedla hvězda utkání Buczeková.

"Vítkovice byly od začátku lepší, trestaly naše chyby. My jsme se z nich bohužel nedokázaly ponaučit. Jsme ale mladý tým a sbíráme zkušenosti. Jsem pyšná na celý tým, že jsme se sem vůbec dostaly. Čím víc budeme těchto zápasů hrát, tím budeme lepší a lepší," uvedla kapitánka Tatranu Nikola Hermannová.