Vysílací studio: 591 001 001
Dopravní linka: 800 100 291 (zdarma)
Hitrádio Orion -
Playlist
Hitrádio Orion
Právě vysílá:
Magda Otáhalová a Radek Erben
Dobré ráno

Album SRDCE, KTERÉ HRAJE: Díky vám pošleme nemocným dětem 250 000!

Rekordní výtěžek a rekordní pomoc nemocným dětem! 250 tisíc korun se díky vám podařilo získat díky prodeji charitativního alba Hitrádií Srdce, které hraje! Rozebrali jste si je do týdne po křtu, a díky vám teď může vzít sdružení Sluneční paprsek celou řadu vážně nemocných dětí na ozdravné pobyty! DĚKUJEME!


Albem Srdce, které hraje jsme navázali na předchozí čtyři ročníky charitativní akce, na kterou jsme opravdu pyšní. Celkem už překročila částka na pomoc potřebným, získaná díky charitativním albům Hit za hitem a Srdce, které hraje, překročila tři čtvrtě milionu korun.

"Je to úžasná věc, je to hrozně fajn, že lidé chtějí pomoci. Zjevně ví, na co peníze jdou. Velký dík patří Hitrádiím, že dala dohromady takový výběr písní. Myslím, že ho lidé budou moc rádi poslouchat. V podstatě se tak sešly dvě věci dohromady a zafungovalo a je to strašně dobrá zpráva," řekl k tomu jeden s patronů alba Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Díky tomu, že se všichni umělci vzdali nároku na honorář, poputuje kompletní výtěžek tam, kde jej velmi potřebují. „Rozhodli jsme se i letos pomoci sdružení Sluneční paprsek. To zařizuje ozdravné pobyty pro děti, které prodělaly hemato-onkologické a jiné onemocnění, trpí psychickou deprivací a vůbec se potýkají s nepřízní osudu, “ potvrdil ředitel programu Hitrádií Michal Sroka.

"Těší mě to hned z několika důvodů. Především samozřejmě kvůli těm dětem. Ony potřebují s návratem do normálního života pomoci. Musí ze sebe dostat stres z náročné léčby onkologických onemocnění, a s tím jim právě vybrané peníze pomohou. No a za druhé mě to těší za Hitrádio. To totiž pomáhá přesně tím způsobem, které mu je vlastní – tedy muzikou. Kéž by takových pozitivních věcí bylo více," připomněl druhý patron alba Igor Timko z kapely No Name.

Velký dík patří všem interpretům, kteří se zařazením své písně bez nároku na honorář připojili k dobré věci - za ostatní jmenujme Xindla X, Báru Polákovou, Nebe, Poektiku, Kabát, Mirai a mnohé další. Speciální poděkování patří Richardu Krajčovi a Igoru Timkovi, kteří charitativnímu projektu propůjčili tváře a stali se jeho patrony. Díky patří i grafickému studiu Stojkov, které, rovněž bez nároku na honorář, vytvořilo originální umělecké fotografie a obal tohoto alba.

Sluneční paprsek - Posláním sdružení je oslovit osoby, organizace a společnosti, které mohou pomoci s realizací a finančním zabezpečením ozdravných pobytů pro děti. Pobyty jsou určené především pro děti, které prodělaly hematoonkologické onemocnění, jsou chronicky a vážně nemocné nebo pro děti, kterým jejich onemocnění neumožňuje zúčastnit se ozdravných pobytů s jiným subjektem (např. Mořský koník). Dále pak pro děti nemocné a vyrůstající v dětském domově, s definovanou psychickou deprivací (např. rozvod rodičů, týraní apod.) a s jiným těžkým somatickým či psychosociálním handicapem. Více informací o Sdružení paprsek najdete na www.slunecnipaprsek.cz